Zapowiedzi/Nowości 2022

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

Zablokowany
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2022

Post autor: wlodar »

Przycisk "odśwież", ale już mniejsza o to. Nie zaśmiecajmy wątku o nowościach. ;)
Wracają piętrusy, to znowu liczę na Bipę. Oczywiście nie oryginalnie od Arnolda, ale może w dobie kryzysu komuś udałoby się ich przekonać żeby udostępnili partię półproduktów bez oznaczeń, tak by nasi spece pokroju EKA mogli zrobić tampony i je nanieść. Jedni i drudzy by zarobili. Poprzednio zdaje się był brak woli ze strony Arnolda, ale kto wie. Przecież dla nich taniej wychodzi. Markom co jakiś czas oferuje krótkie serie wagonów (choć nie od Arnolda) w polskich malowaniach. AMC regularnie dogaduje się z Tilligiem, z Bohunami od Kühna się udało, więc może tu, jakimś cudem...
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2022

Post autor: krzysztof »

a Ctrl + F5 próbowałeś? czy tylko F5?
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2022

Post autor: wlodar »

krzysztof pisze: 12 sty 2022, 17:06zauważ że to inna strona bo zaczyna się od "de" a nie "uk".
Ja to zauważyłem, zmieniłem język na "de", odświeżyłem i dalej pokazuje to samo (przynajmniej u mnie). Nawet jeśli ja coś źle robię, to przecież producentowi powinno zależeć żebym bez problemu dotarł do całości oferty (bo może coś kupię), a nie kombinował jak tam dotrzeć. Mniejsza o to. Fajnie, że wracają piętrowe. Może tym razem komuś udałoby się załatwić przemalowankę na Bipę (tak jak u Kühna było z Bohunami).
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2022

Post autor: krzysztof »

wlodar pisze: 12 sty 2022, 13:55 Jak się normalnie wchodzi w ich stronę, to piętrusów nie wyświetla. Powinni zatrudnić Artura żeby im portal uporządkował. :lol:
zauważ że to inna strona bo zaczyna się od "de" a nie "uk". w UK może być mniej zwolenników Skali Idealnej :D
no i chociażby dlatego warto być na tt-board a haseł czy danych to to podajesz mniej niż u nas...
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2022

Post autor: wlodar »

Jak się normalnie wchodzi w ich stronę, to piętrusów nie wyświetla. Powinni zatrudnić Artura żeby im portal uporządkował. :lol:
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 862
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2022

Post autor: brovarek »

Co do modelu Arnolda, kupiłem HN9047S, czyli KPEV, jeździ dobrze, zobaczymy jak długo, ale jakoś się nie obawiam. W znanym sklepie zapłaciłem 1,5k a nie 2,1k.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2022

Post autor: wlodar »

krzysztof pisze: 12 sty 2022, 11:24a co do piętrusów... są na nowo w ofercie Arnolda
Na stronie ich nie ma. Chyba, że jest jakaś inna.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2022

Post autor: krzysztof »

co do napędu na 1 oś wypowiadałem się niejeden raz... przenoszenie napędu przez plastikowe wiązary... tak po prostu oszczędza się czas na projektowaniu. okazuje się że BTTB starannie i solidnie projektowało mechanikę swoich lokomotyw (może poza 119/250 ale to schyłek DDR).
a co do piętrusów... są na nowo w ofercie Arnolda tak jak i kolejne malowania chłodni
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2022

Post autor: wlodar »

ArturoW pisze: 12 sty 2022, 08:57Nie ma się co martwić... jak będą odrzucać nasze reklamacje, to pewnie napiszą "niewłaściwy sposób użytkowania"
Konkretnie podpięcie trzech wagonów, a nie dwóch, co spowodowało nadmierne naprężenia. No i jeszcze zbyt strome podjazdy, również powodujące zbyt wielkie obciążenie dla mechanizmu napędowego przy jeździe pod górę. :mrgreen:
Jak już nie chcieli robić tego porządnie (ślimacznica przez całą długość podwozia i zębatka na każdym kole wiązanym, albo zamiast ślimacznicy zębatki pomiędzy kołami), to trzeba było dać chociaż metalowe wiązary (te przenoszące napęd). Jak pęknął mi wiązar (plastikowy) w BR01 Tilliga, podkleiłem sobie od strony kół delikatną, niewidoczną blaszką i jest ok., ale to można sobie robić w modelu za kilkaset złotych, a nie za dwa tysiące, zaprojektowanym by było efektownie wizualnie, ale jak najtaniej (przy jednocześnie wyśrubowanej cenie). :evil: Ciekawe jak u Arnolda wyglądać będzie sprawa z częściami zamiennymi (np. za kilka lat). O wycofaniu wagonów piętrowych po krótkim czasie od wprowadzenia do oferty szkoda nawet wspominać. Zapowiadało się nieźle, wyszło średnio. :/
ArturoW
Posty: 147
Rejestracja: 20 maja 2017, 07:01
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2022

Post autor: ArturoW »

Nie ma się co martwić...
jak będą odrzucać nasze reklamacje, to pewnie napiszą
"niewłaściwy sposób użytkowania"
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2022

Post autor: wlodar »

Po 2kzł z napędem na jedną oś, a reszta poprzez plastikowe wiązary (które pewnie pękną zaraz po zakończeniu okresu gwarancji)? Z mocowaniem wiązarów do kół poprzez nity w stylu BTTB? Dziękuję za pomoc w podjęciu decyzji. :lol:
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10296
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2022

Post autor: ArturSchŁ »

przechwytywanie.jpg

... po ok 2Kzł.
Zrzut ekranu 2022-01-12 074152.jpg

> 2,1Kzł !!
:evil:
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1645
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2022

Post autor: Misiek »

Zdecydowane lepiej wygląda ten wagon pomiarowy niż ta wersja w H0.

Tylko cena wygląda absurdalnie za coś co można zrobić w kwocie 100zł :D
Kuba_eM
Posty: 5
Rejestracja: 15 mar 2021, 18:02
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Zapowiedzi/Nowości 2022

Post autor: Kuba_eM »

W H0 są z wyświetlaczem + odczyt na telefonie, tu już się chyba wyświetlacz nie zmieścił...
Zablokowany

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Ahrefs [Bot] i 2 gości