SN 61, MTB

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: aviaTTor »

Dzięki piottrw.
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: piottrw »

Tak samo jak napędowe, trzeba otworzyć dolny dekiel, wózka, jest na zatrzaskach, tak jak np u tilliga w Traxach czy Piko.
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: aviaTTor »

koledzy jak się dostać do zestawów kołowych wózka tocznego SN61,żeby je wyjąć?
Awatar użytkownika
wojtek_
Posty: 472
Rejestracja: 31 mar 2007, 23:17
Lokalizacja: swidnik
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: wojtek_ »

Czy ktoś miał w ręku nowy wypust? Jak wykonanie?
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: manfred »

Wydrukuj z SN52 HO ze strony MTB
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: piottrw »

Do TT nie ma instrukcji, przynajmniej ja nie miałem w obu modelach. A rozbiera się jak reszta mtb, przy końcach pudeł od strony podwozia są zatrzaski, trzeba je poluzować od jednej strony, lekko odginając obudowę i podwozie odpada, druga strona zejdzie już sama. Tylko trzeba bardzo ostrożnie i z wyczuciem by budy nie połamać i detali podwozia.
jakubgol
Posty: 202
Rejestracja: 09 kwie 2006, 14:45
Lokalizacja: Chodzież
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: jakubgol »

Poratujcie proszę instrukcją do SN61. Chodzi o tę karteczkę jak zdjąć budę :-)
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: Maciej »

JarUs pisze: 27 sty 2020, 22:29
MichalH pisze:Co do sposobu montażu wszystko się zgadza, ale po podniesieniu budy podkładką gwint na oryginalnej śrubie starcza pozornie, za ściśle nie skręcisz, bo wózek nie "bangla", a po paru przejażdżkach odkręca się i cała zabawa od nowa. Lepiej dokupić dłuższą śrubę jak sugerował Wojtek_Kraków
Na odkręcające się śrubki jest jeden patent: wkręcić śrubkę i gwint pomalować lakierem do paznokci.
No właśnie - za krótka ta śruba. - co do lakieru mam wątpliwości - przeca to odpadnie jak śruba będzie na styk.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: tydzial »

Czasem trzeba zmienić próbkowanie z 28 128 lud najniższe
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2280
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: Borczy »

Próbowałeś z innym dekoderem? Moja SU od MTB jeździła z Esu i Zimo bardzo niepoprawnie - były szarpnięcia. Dekoder dźwiękowy DigiTools załatwił temat.
manfred
Posty: 206
Rejestracja: 19 lis 2016, 13:23
Lokalizacja: hamburg/gdańsk
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: manfred »

Witam! Zamontowałem do SN61 dekoder ESU LokPilot 5 mocro. Wagon rusza dobrze światła się świecą ale przy zatrzymaniu robi dwa szarpnięcia. Jak można to zlikwidować? jeśli w CV coś trzeba przestawić to proszę łopatologicznie. mam centralki ROCO i z21 z multimaus . Dzięki Jurek (manfred)
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: JarUs »

MichalH pisze:Co do sposobu montażu wszystko się zgadza,ale po podniesieniu budy podkładką gwint na oryginalnej śrubie starcza pozornie, za ściśle nie skrecisz, bo wózek nie bangla, a po paru przejażdżkach odkręca się i cała zabawa od nowa. Lepiej dokupić dłuższą śrubę jak sugerował Wojtek_Kraków
Na odkręcające się śrubki jest jeden patent: wkręcić śrubkę i gwint pomalować lakierem do paznokci.
cichonęk
Posty: 484
Rejestracja: 18 gru 2006, 08:22
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: cichonęk »

Zależy jaką podkładkę dałeś. U mnie już ponad miesiąc jeżdżą dwie w ten sposób zrobione i nic się nie odkręca ani nie zacina ale oczywiście jak ktoś chce można dać dłuższą śrubkę tylko z umiarem żeby nie haczyła znowu o maskownicę wózka.
Awatar użytkownika
MichalH
Posty: 129
Rejestracja: 02 sie 2011, 15:51
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: MichalH »

cichonęk pisze:Nie trzeba nic wiercić ani frezować.Wystarczy odkręcić wszystkie śruby płytki i cztery śruby od spodu podwozia mocujące obudowę przekładni. Teraz należy wysunąć płytkę z imitacji wnętrza i przekrzywić wraz z obudową przekładni lekko w bok (oczywiście z czuciem aby nie urwać przewodów) i cienkim śrubokrętem krzyżowym możemy odkręcić wózek. Ja użyłem aluminiowych podkladek od śrubek M3 o grubości 0,6 mm i gwntu wystarczyło.
Co do sposobu montażu wszystko się zgadza,ale po podniesieniu budy podkładką gwint na oryginalnej śrubie starcza pozornie, za ściśle nie skrecisz, bo wózek nie bangla, a po paru przejażdżkach odkręca się i cała zabawa od nowa. Lepiej dokupić dłuższą śrubę jak sugerował Wojtek_Kraków
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: SN 61, MTB

Post autor: Maciej »

W Gdańsku "katowaliśmy" dwie - dźwiękowa i zwykła i spokojnie dały radę, wkurzała nas bardziej różnica wysokości pomiędzy wózkami, co jest widoczne jak się robi zdjęcia symetryczne. Malowanie wiadomo i tak modele do waloryzacji ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zestawy trakcyjne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości