Przesiadka z H0 na TT?

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Przesiadka z H0 na TT?

Post autor: womo »

Zawsze możesz zalać je betonem :lol:
Ale samo wykonanie pierwsza klasa. Szkoda, że do TTe nie robią.
Rudd
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2021, 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przesiadka z H0 na TT?

Post autor: Rudd »

Parę dni temu zakupiłem odcinek flexa od PECO H0m tak się prezentuje w porównaniu do toru Tilliga na nasypie. Może komuś się przyda :)

Pozdrawiam
Rudd
Załączniki
IMG_20210712_150457_compress44.jpg
IMG_20210712_150506_compress3.jpg
Rudd
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2021, 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przesiadka z H0 na TT?

Post autor: Rudd »

Wojtek_Kraków pisze: 02 lip 2021, 18:28To zobacz na kolegę Pado z forum.modelarstwo.info
On tworzy modele PKP w N.
Również chyba na sprzedaż.
Jestem na tamtym forum i Znam/widziałem pracę Pado. Dlatego też w pierwszym poście wspomniałem że w skali N (właśnie Pado) oferuje zestaw do konwersji BR 120 na ST44 z wiadrami. Dziwi mnie że w TT nikt się nie pokusił o taki zestaw... I ogólnie o zestawy/druki 3D jak wspomniany kolega.

Widziałem że od wczoraj UMF zbiera zapisy na swój zestaw / budę z wiadrami, której koszt to 400zł dodając koszt dawcy, bagatela 800zł + (bo na tyle wyceniło nowy model Roco). Do tego wszytko trzeba jeszcze pomalować złożyć (jeśli ktoś ma czas i umiejętności) i wychodzi niezła suma... za model w analogu.

Ciekawe czy z powrotem na rynek TT Roco będzie rozszerzać swój asortyment a wraz za nim pójdą inne firmy?
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przesiadka z H0 na TT?

Post autor: Wojtek_Kraków »

Rudd pisze: 02 lip 2021, 15:29 Dzięki za odzew i opinię. Wciąż rozważam i biore pod uwagę wszystkie plusy i minusy tej skali. Brałem pod uwagę także skalę N ale tam z z taborem PKP jest nie wiele lepiej a i wielkość taboru w moim odczuciu jest już jednak za mała. :| (...)
To zobacz na kolegę Pado z forum.modelarstwo.info
On tworzy modele PKP w N.
Również chyba na sprzedaż.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Przesiadka z H0 na TT?

Post autor: womo »

Rudd pisze: 02 lip 2021, 15:29
A miał ktoś z kolegów doświadczenia z torami PECO H0m? Nadają się?
?? :/
Trzeba iść do sklepu i obejrzeć. Wąskie tory mają inaczej rozmieszczone i inne podkłady. Więc jeśli są dobrze zrobione to może fatalnie wyglądać w naszej skali.
Wątpię aby ktoś u nas to stosował. Jest Tillig albo Kuhen.

Mam Peco Z jako TTe i tak naprawdę powinienem co drugi podkład wyciąć a te co zostaną pogrubić i lekko wydłużyć aby były realnymi torami wąskotorowymi więc tak może być z H0m tylko w drugą stronę. Bez porównania jak się je ma w ręku to wróżenie z fusów.
Weź nawet ten jeden bettungs który masz i porównaj w sklepie jak wyglądają podkłady (wielkość i rozmieszczenie).

A jak Ci się podobają to bierz jakie są :lol: to Ty masz być zadowolony.
Rudd
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2021, 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przesiadka z H0 na TT?

Post autor: Rudd »

Dzięki za odzew i opinię. Wciąż rozważam i biore pod uwagę wszystkie plusy i minusy tej skali. Brałem pod uwagę także skalę N ale tam z z taborem PKP jest nie wiele lepiej a i wielkość taboru w moim odczuciu jest już jednak za mała. :|

Co do BR285 LOTOS dzięki za linki, ale raczej się na nią nie zdecyduję. Brałem pod uwagę zakup samej budy (jeśli byłaby taka możliwość) gdyż loka mam i nie potrzebuje drugiego. Jak się nie uda kupić samej budy to może pomyślę o przemalowaniu tej co mam... :roll:

A miał ktoś z kolegów doświadczenia z torami PECO H0m? Nadają się?
?? :/
ArturSchŁ pisze: 02 lip 2021, 08:44
Rudd pisze: 01 lip 2021, 02:06Brakujące zdjęcia mojego zestawu startowego...
Kwintesencja Table Top !!
Dokładnie, to jest to piekno TT :) 8)
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10298
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Przesiadka z H0 na TT?

Post autor: ArturSchŁ »

Rudd pisze: 01 lip 2021, 02:06
przechwytywanie.jpg
Brakujące zdjęcia mojego zestawu startowego...
Kwintesencja Table Top !!
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pawelec
Posty: 484
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:25
Lokalizacja: Sz-n Śródmieście/Podjuchy
Kontakt:

Re: Przesiadka z H0 na TT?

Post autor: Pawelec »

Tomasz pisze: 01 lip 2021, 09:15... oczywiście jest dużo trudniej zdobyć tabor PKP niż w skali H0 ale się da tylko trzeba być cierpliwym.
Na pewno więcej ciekawych ofert znajdziesz na forum niż na allegro czy olx. Pytaj i rozmawiaj bo warto :)
Jak dobrze poszukać to lokomotywy Tilliga z logiem Lotosu, można jeszcze znaleźć:
https://www.makieciarz.pl/tillig-04937- ... 99323.html
https://allegro.pl/oferta/spalinowoz-r6 ... 9775597923
https://allegro.pl/oferta/1-120-spalino ... 8991121931
https://allegro.pl/oferta/tillig-04937- ... 9600518481

Pozdrawiam, wybór należy do Ciebie
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Przesiadka z H0 na TT?

Post autor: Tomasz »

Witaj,

Ja się nie "przesiadałem" z H0 na TT ale 2 lata temu wróciłem do modelarstwa kolejowego po 20 latach przerwy i wybrałem TT także mogę powiedzieć, że oczywiście jest dużo trudniej zdobyć tabor PKP niż w skali H0 ale się da tylko trzeba być cierpliwym.
Na pewno więcej ciekawych ofert znajdziesz na forum niż na allegro czy olx. Pytaj i rozmawiaj bo warto :)

1. Co do SM42 i ST44 to przeczytaj ten wątek, będziesz zadowolony :)
umf-w-roku-2021-t15577.html

2. Budy Lotosu nie widziałem w sprzedaży czyli mało osób kupowało ten model na "dawcę".
Jeśli jesteś zdecydowany to warto kupić gotowy model dopóki jeszcze jest w sprzedaży, bo został już wycofany z oferty i za chwilę będzie trudno zdobyć.
http://www.vlacky.com/katalog/model-010 ... 3#00007143

Powodzenia!
Tomasz
Rudd
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2021, 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Przesiadka z H0 na TT?

Post autor: Rudd »

IMG_20210630_151129_compress33.jpg
IMG_20210630_150307_compress27.jpg
IMG_20210630_151546_compress61.jpg

Brakujące zdjęcia mojego zestawu startowego...
Rudd
Posty: 26
Rejestracja: 13 maja 2021, 22:39
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Przesiadka z H0 na TT?

Post autor: Rudd »

Witam kolegów,

Od jakiegoś czasu rozważam przesiadkę ze skali H0 na TT. Jak pewnie większość z was skłania mnie do niej mniejsza powierzchnia potrzebna do stworzenia czegoś sensownego. Co jednak mnie powstrzymywało do tej pory to ilość dostępnego taboru PKP (głównie epoka 4-5 mnie interesuje) w skali TT. Jak w H0 jest tego multum i można przebierać tak w TT jest sami wiecie jak... Do tego wciąż rosnące ceny modeli potrafią przyprawić o zawrót głowy. Gdzie w H0 jest się to w stanie wytłumaczyć większą szczegółowością modeli i detalami tak w TT trochę nie bardzo. Czy ktoś z kolegów też przesiadł się w ostatnim czasie z H0 na TT i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami?

Z tego co wyczytałem to SM42 oferował eaos i to chyba jedyna opcja? A jak się ma sprawa z ST44? Czy jest alternatywa? Czy jest ktoś/firma która oferuje zestaw do przeróbki BR 120 na ST44 z dużymi wiadrami? (Widziałem taki zestaw dla skali N)

I chyba ostatnie pytanie. Z racji iż mieszkam w Anglii to dostęp do torów tilliga jest mocno ograniczony, a sprowadzenie ich z kraju Unii wiąże się z ekstra characzem (podatkiem 20%). Czy ktoś z was stosował tory firmy PECO do H0m? Jak się one mają do tiligowych torów TT gdyż rozstaw jest taki sam.

Przy okazji wrzucę mój (wiem że w fikcyjnym malowaniu) zestaw startowy tilliga, który kiedyś otrzymałem w prezencie :D
A propos mojego fikcyjnego zestawu, czy jest gdzieś możliwość zakupienia samej budy w malowaniu LOTOS?

Pozdrawiam
Rudd
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości