FTT vs Facebook

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: FTT vs Facebook

Post autor: ArturSchŁ »

Trochę statystyki z FB: forumtt
Przechwytywanie.jpg
FB na pewno ma dużo większy zasięg
Te liczniki powyżej nie są jakoś powalająco lepsze od aktywności na FTT.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: FTT vs Facebook

Post autor: wlodar »

@Tadeusz: W punkt !!
drlukasz pisze: 12 sty 2021, 23:48 ForumTT od wielu lat stało się giełdą i tubą do reklamowania nowych produktów i wyszukiwania promocji w sklepach. Tematów stricte modelarskich jest znikoma ilość.
Niby tak, z drugiej strony ile można pisać porad typu jak wyszutrować torowisko, albo zobaczcie: przykleiłem dwa drzewka. Wykonywanie modelarskich arcydzieł jakie można oglądać choćby na portalach amerykańskich (choć nie tylko) wymaga mnóstwa pracy, a każdy jest zabiegany. Ja cały czas coś sobie dłubię, ale nie robię relacji bo zwyczajnie brak mi czasu. :(
Abstrahując od powyższego, dział o taborze, gdzie dzielimy się opiniami na temat zakupionych modeli (a zwłaszcza ich wad) wg mnie jest bardzo potrzebny.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FTT vs Facebook

Post autor: T_Domagalski »

ArturSchŁ pisze: 13 sty 2021, 07:53 ..no pewnie, lepiej spłaszyć FTT do ...FB.
Arturze, złoty środek jak zwykle leży gdzieś pośrodku. ;)

Odnośnie porównań FTT i FB, to oba narzędzia służą chyba do czegoś zupełnie innego. FB (podobnie jak twitter czy instagram) służą raczej do jednorazowych strzałów, na zasadzie "tu i teraz", np.: Zobacz, co zjadłem dziś na obiad!, Zobacz, jaki ładny model zrobiłem, Zobacz, jaką wielką kupę postawiłem... Dostęp do historii jest zasadniczo utrudniony, a dla niezalogowanych - wręcz niemożliwy.
Forum z założenia też zachowuje chronologię postów i tematów (starsze i nowsze), ale mimo to zapewnia dostęp do wszystkich treści na tych samych zasadach (sortowanie, wyszukiwanie). Można więc budować relacje i "bazy wiedzy", które nie giną w mrokach dziejów.

Te dwa rozwiązanie będą ze sobą konkurowały, choć najlepiej by było, gdyby się nawzajem uzupełniały. :>
mae
Posty: 207
Rejestracja: 12 mar 2018, 18:25
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: FTT vs Facebook

Post autor: mae »

FTT pewnie przeżyło już kilka popularnych portali społecznościowych, choć samo nigdy nie było popularne :P Osobiście nie używam FB ze względu na politykę prywatności FB i raczej nic mnie nie przekona do FB. Być może faktycznie warto rozwinąć forum, dodać logowanie za pomocą OAuth, pozwolić użytkownikom zagnieżdżać obrazki w dużych rozdzielczościach, uprościć strukturę forum. Chętnie pomogę przy technicznych aspektach działania forum, jeśli taka pomoc jest potrzebna.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: FTT vs Facebook

Post autor: Wojtek_Kraków »

Ja nie wiem co Wy macie z tym hasłem. Moje przyjęło sienza pierwszym razem😉
drlukasz pisze: 12 sty 2021, 23:48 ForumTT od wielu lat stało się giełdą i tubą do reklamowania nowych produktów i wyszukiwania promocji w sklepach. Tematów stricte modelarskich jest znikoma ilość.
Masz rację. Kiedyś juz poruszyliśmy ten temat z Rangerem.
Jest to tylko i wyłącznie wina użytkowników.
Od czasu kiedy można normalnie wrzucać zdjecia coś tam pokazałem na forum.
Może nie są to stricte modelarskie porady (chociaż coś tam było) to jednak staram sie by ożyły inne działy niż tylko wspomniana giełda.
FB na pewno ma dużo większy zasięg niż FTT ale pytanie czemu ten zasieg ma służyć? Że wiecej osób zobaczy jak sie chwalimy czymś? Bo konstruktywnych uwag czy relacji uczących młodsze pokolenie raczej chyba na próżno szukać na FB. Szkoda, że użytkownicy FB, którzy mają konta również na FTT nie napiszą pod swoimi postami na FB: "wiecej na forumtt.pl" i wkleja linka.
Myślę że forum bylobybwtedy częściej odwiedzane.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: FTT vs Facebook

Post autor: ArturSchŁ »

..no pewnie, lepiej spłaszyć FTT do ...FB.
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: FTT vs Facebook

Post autor: drlukasz »

Maciej pisze: 12 sty 2021, 23:30 Nadal uważam że jedno nie wyklucza drugiego. Forum TT to poważna skarbnica wiedzy, o którą musimy dbać, no czasami się posprzeczamy, ale jak to w rodzinie :mrgreen: Mamy tu masę działów i porad co zdaje się dla nas jest istotne jak się czegoś szuka lub nie wie. 8)
ForumTT od wielu lat stało się giełdą i tubą do reklamowania nowych produktów i wyszukiwania promocji w sklepach. Tematów stricte modelarskich jest znikoma ilość.
Chołubiona przez Ciebie "masa działów" powoduje, jak zauważył Tadeusz, że forum jest całkowicie nieczytelne i kompletnie nieintuicyjne. Będąc tu od wielu lat często nie mam pojęcia w które podforum wejść by znaleźć coś czego szukam. Osoby przyzwyczajone do prostej formy większości stron internetowych są kompletnie pogubione w strukturze forum.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: FTT vs Facebook

Post autor: Ranger »

Ogólnie teraz to tak wygląda, że trzeba dublować tematy. Bo jedni nie maja dostępu do FB a drudzy do FTT. Czasem już się miesza kto i gdzie co pisał.
Podobnie sprawa ma się z tym co i gdzie się samemu pisało. Masz wrażenie, ze już odpowiadałes na pytanie a tu się okazuje ze to było na FB :lol:
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3206
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: FTT vs Facebook

Post autor: Maciej »

zibi33 pisze: 12 sty 2021, 15:14 Ja tam śledzę wszystko co się dzieje na FTT jak i na FB, wcale mi to nie przeszkadza, coś tam czasami wrzucę i tu i tam więc nie ma się co rozwodzić nad tym tematem. Forum jest bardziej czytelne, jesli czegoś nie wiem to zapytam poszukam i zawsze coś tam się dowiem. Na FB niestety tak się nie da, można się tam pochwalić jakimś fajnym projektem i nic poza tym. Tak więc jeśli jest potrzeba to już dokładam się do istnienia Forum TTetkowego :D
I wydusiłeś sedno sprawy FB to szybkie wrzutki zdjęć, taboru, promocja naszego hobby i ForumTT, itd. Natomiast ForumTT i tu się wyjątkowo zgodzę
Ranger pisze: 12 sty 2021, 15:32 Tylko FB ma jedną podstawową przewagę - zasięg i łatwy dostęp.
Wiele razy prosiłem ludzi o rejestrację tutaj i niestety niekiedy jest totalny opór.
Wg. części osób jesteśmy zamknięci i zbyt elitarni.
Nadal uważam że jedno nie wyklucza drugiego. Forum TT to poważna skarbnica wiedzy, o którą musimy dbać, no czasami się posprzeczamy, ale jak to w rodzinie :mrgreen: Mamy tu masę działów i porad co zdaje się dla nas jest istotne jak się czegoś szuka lub nie wie. 8)
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: FTT vs Facebook

Post autor: Ranger »

T_Domagalski pisze: 12 sty 2021, 22:52 No i na koniec, jak ktoś już przebrnie przez powyższe utrudnienia, to teraz czeka go dodatkowa niespodzianka - musi ułożyć hasło bardziej skomplikowane niż w niejednym banku. :mrgreen: To zniechęci każdego...
Oj tak, to hasło to jest niezły patent.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FTT vs Facebook

Post autor: T_Domagalski »

Ranger pisze: 12 sty 2021, 15:32 Tylko FB ma jedną podstawową przewagę - zasięg i łatwy dostęp. Wg. części osób jesteśmy zamknięci i zbyt elitarni.
Zasięg i dostęp to nie wszystko. Muzyk, który gra na chodniku ruchliwej ulicy, też ma duży zasięg. Może w ten sposób nawet zarobić na życie. Jednak mimo to muzycy z ambicjami i wirtuozi grają w "zamkniętych i elitarnych" salach koncertowych. To w tych salach skupia się ich klientela, a nie na ulicach, choć dziennie przewijają się po ulicach miliony ludzi.

Wiele razy prosiłem ludzi o rejestrację tutaj i niestety niekiedy jest totalny opór.
Powody są chyba dwa:
Pierwszy, to brak możliwości prostej i natychmiastowej rejestracji na forum. O takich ficzerach jak logowanie się kontem FB czy Google nie wspominając...
Drugi wynika z tego, że chyba większość młodego pokolenia jest tak przyzwyczajona do serwisów typu "papier toaletowy" przewijany palcem, że nie potrafi odnaleźć się w ustrukturyzowanym środowisku jakim jest forum. Część pewnie odbiera je jako archaiczną formę porozumiewania się. Nadmierne rozdrobnienie tego forum dodatkowo nie pomaga w ewentualnej "asymilacji".

No i na koniec, jak ktoś już przebrnie przez powyższe utrudnienia, to teraz czeka go dodatkowa niespodzianka - musi ułożyć hasło bardziej skomplikowane niż w niejednym banku. :mrgreen: To zniechęci każdego...
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: FTT vs Facebook

Post autor: T_Domagalski »

ArturSchŁ pisze: 12 sty 2021, 17:43Niejednokrotnie spotkałem się ze sytuacją gdy [...] TeTetkowicz, na imprezach był niedopuszczany bo ....
...ma tabor BTTB, o zgrozo z plastykowymi kółkami !! ...w analogu - niemożliwe !!
Dlatego [...] jedna z nitek była zasilana Fz1 (na zmianę z DCC ;) ), tak by posiadacze taboru analogowego nie czuli się dyskryminowani.
Hmmm... Piszesz jakbyś uważał, że do wyścigu Tour de France powinny być też dopuszczane dzieci na czterokołowych rowerkach, a do wyścigu Formuły 1 - miłośnicy "maluchów". Ale to tak nie działa. I nie ma nic wspólnego z dyskryminacją! Nazywanie każdego ograniczenia dyskryminacją jest nadużyciem. :roll:
Taki problem kupić sobie metalowe kółka przed zlotem?
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: FTT vs Facebook

Post autor: ArturSchŁ »

Ranger pisze: 12 sty 2021, 15:32Wg. części osób jesteśmy zamknięci i zbyt elitarni.
..rozumiem, że nie chodzi o techniczny aspekt zamknięcia.
Niejednokrotnie spotkałem się ze sytuacją gdy młody, lub wręcz odwrotnie, TeTetkowicz, na imprezach był niedopuszczany bo ....
...ma tabor BTTB, o zgrozo z plastykowymi kółkami !! ...w analogu - niemożliwe !! Ale co to za zarząd, co za epoka ??

Dlatego właśnie podczas TT-Weekendu 2019 jedna z nitek była zasilana Fz1 (na zmianę z DCC ;) ), tak by posiadacze taboru analogowego nie czuli się dyskryminowani.
Na ilu jeszcze współczesnych imprezach mogą kolejkowicze pośmigać analogowo ??

Jeśli jako BLOK ich odrzucamy, to ze swoimi tortami znaleźli sobie własne miejsce na FB.
Zawsze powtarzam, że siła społeczności TT jest w jej różnorodności, ale wiem także, że spora część z Was się z tym nie zgadza.

BTW:
przypomnę fragment PMMH0 Live :
01.jpg
02.jpg
03.jpg

a tu więcej na ten temat: :arrow: https://youtu.be/vQSEiOuqCUs?t=210 ZAPRASZAM !!
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3826
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: FTT vs Facebook

Post autor: Ranger »

Tylko FB ma jedną podstawową przewagę - zasięg i łatwy dostęp.
Wiele razy prosiłem ludzi o rejestrację tutaj i niestety niekiedy jest totalny opór.
Wg. części osób jesteśmy zamknięci i zbyt elitarni.
zibi33
Posty: 232
Rejestracja: 19 gru 2006, 19:35
Lokalizacja: Sanok
Kontakt:

Re: FTT vs Facebook

Post autor: zibi33 »

Ja tam śledzę wszystko co się dzieje na FTT jak i na FB, wcale mi to nie przeszkadza, coś tam czasami wrzucę i tu i tam więc nie ma się co rozwodzić nad tym tematem. Forum jest bardziej czytelne, jesli czegoś nie wiem to zapytam poszukam i zawsze coś tam się dowiem. Na FB niestety tak się nie da, można się tam pochwalić jakimś fajnym projektem i nic poza tym. Tak więc jeśli jest potrzeba to już dokładam się do istnienia Forum TTetkowego :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości