Zestawy do montażu od UMF

UniqueModelFactory - www.eaos.pl

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

Tak jak na zdjęciach. Podstawowy zakres to IV-VIep. Inne malowania jak wyżej za dopłatą (wykonanie indywidualnych kalkomanii).
Numery dla wersji z cyferkami metalowymi na uniwersalnym zestawie.
Century
Posty: 190
Rejestracja: 27 lut 2016, 08:32
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Century »

Pytanie jak zwykle to samo: jaka epoka i jaka numeracja.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

Zgodnie z zapowiadaną kolejnością przyszedł czas na zestawy ST44.

Zestaw ST44 zawierać będzie:
odlewy żywiczne (nadwozie)
wkłady reflektorów dolnych mosiądz
szybki reflektorów
kalkomanie (na życzenie za dopłatą inne malowania)
diody SMD, rezystor
antena radiotelefonu mosiądz
blaszki fototrawione ( wentylator, siatka wentylatora, literki, , ramki reflektorów itd)

Napędem preferowanym jest każda ST44, M62, BR120 Roco i jej wszystkie jej zagraniczne odpowiedniki.
Z modelu Roco zabieramy napęd z ramą i elektroniką. Do tego węże ciśnieniowe oraz haki.
Wyposażenie dachu tj grzybki, filtr powietrza, trąbki. Oszklenie kabin i części kabin. Pomosty przednie pod reflektory.
Zostaje gołe nadwozie

Cena zestawu to 400zł.

Tym razem nie wypuścimy zestawów w ciemno. Aby realizacja projektu doszła do skutku potrzebujemy zebrać zamówienia na min 25 zestawów. CHĘTNYCH ZAPRASZAM NA PW.

Termin wykonania zestawów zależny jest od tego jak szybko zbiorą się zamówienia.
Załączniki
DSC02092.JPG
DSC08467.JPG
DSC08990.JPG
DSC08993.JPG
IMG_20201031_200831.jpg
IMG_20210205_200958.jpg
IMG_20210205_201049.jpg
IMG_20210205_201252.jpg
IMG_20210205_201323.jpg
IMG_20210205_202856.jpg
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

Jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany zestawami FPL/Freightliner to informuje, że z całej serii zostało juz tylko 4 sztuki.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

Do każdego zestawu węglarki dołączona jest blaszka z elementami fototrawionymi.
Sa na nie j stopnie, podesty, haki, kratki itp.
Załączniki
IMG_20210331_172022.jpg
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

UWAGA
ZESTAWY WĘGLAREK FPL/REIGHTLINER SA JUŻ GOTOWE DO WYSYŁKI.
1600976198818.jpg

Wszystkich zainteresowanych zapraszam na PW.
Cena 149zł/zestaw
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Wojtek_Kraków »

Dzieki.
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

No tak, masa dekodera (Ground albo Masse).
Na dekoder trzeba przylutoac przewód i do płytki.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Wojtek_Kraków »

Konrad czy coś jest lutowane do punktu na płytce w miejsce Masa?
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

KKS'y odlewane z mosiądzu wymagały masy szlifowania przed montażem dlatego nie trafiły do zestawów. Oszlifowanie plastikowego elementu to chwila w porównaniu do metalowego, który jeszcze parzy palce.

Obecnie mamy juz te KKS'y poprawione wiec trafia do zestawów.

Dziwna sprawa z tymi KKSami żywicznymi bo dwie serie gotowych modeli jeżdżą po torach do dzisiaj i nic nikomu nie pękło. Przynajmniej nikt nic nie mówił.

Kalki to temat rzeka. Niestety wydrukowanie ich w takiej jakości jak Alegratka póki co nie wchodzi w grę. Tak jak Ci pisałem na PW nakład kosztuje 6000zl. Niestety ale to nieco zaporowa cena.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: daraśekp »

Dodam jeszcze, że fajnie by było, aby koledzy którzy poskladali te lokomotywy, również podzielili się swoimi spostrzeżeniami, podpowiedzieć co można zmodyfikować, itp.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: daraśekp »

Konrad,
potwierdzam to, co Wojtek napisał. Te kks-y nie powinny być zrobione z żywicy. Ten element pracuje i jest za delikatny z tego materiału. Nie myślę nawet jak szybko by to pękło w trakcie uderzenia na torach z innym wagonem. Jest to mówiąc krótko, licha zamiana odlewanego z mosiądzu elementu. Nie rozumiem, dlaczego ten mosiężny nie nadaje się do kitow, jeśli do gotowcow go montowałeś....
I tu nie o to chodzi ze wytykamy Tobie że gówno wysłałeś, niech się martwią co z tym zrobić.
Chodzi o to, aby każdy kto to składa mógł sobie z tym poradzić. Nie odbieraj więc tego jak jakiś atak na Ciebie.
Zrozum choć, że Ty również potrafisz zrobić bubla.
O kalkach przydziału, gdzie napis Poznań przypomina chińskie krzaczki również wspomnę.
Gotowce masz wykonane na jakimś poziomie. Wypuszczając kity, daj możliwość ich wykonawcom, aby też mogli na takim poziome je wykonać....
Tak mi naszło, więc podzieliłem się moją refleksją na temat montażu tego pół produktu.
Pozdrawiam, Dariusz
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

Wojtek_Kraków pisze: 09 sty 2021, 22:48Myślę, że pierwszym podstawowym błędem jest instrukcja posklejana z różnych wersji. Zdjecia pochodzą z różnych wypustów.
Brakuje wlasnie takich niuansów jak ten o dyszlu itp.
Niestety jest to konieczność. Projekt ewoluowuje a wraz z nim instrukcja.
W wersji III będzie juz instrukcja montażu nowego KKS co nie zmienia faktu, że poprzednie instrukcje są caly czas dostępne.
Jeśli coś jest niejasne to tutaj jest miejsce do pisania o tym. Jeśli nikt nic nie pisze to albo nikt nie składa albo wszystko jest jasne.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Wojtek_Kraków »

Ranger pisze: 09 sty 2021, 21:39 Nikt tu nie strzela focha ale krytyka na tym forum jest niekiedy przesadnie odbierana. Albo ja po prostu nie potrafię skrytykować tak aby zaraz się ktos nie obraził :mrgreen:
Może. A może i jedno i drugie 😉
Nikt nie lubi krytki. Czy to przesadzonej czy nie przesadzonej. Czy to prawdziwej czy takiej żeby tylko komuś dowalić.
Ranger pisze: 09 sty 2021, 21:39 Juz zupełnie na koniec. Oryginalny dyszel Tilliga trzeba opilowac do formy dodawanej w drugiej serii zestawów tj przyciąć z szerokości czyli pozbyć się "uszu myszki miki".
Mam wrażenie, ze juz to pisałem na forum ale być moze komus na PW.
Nie widzialem tego na forum. Miałem taki pomysł ale nie uwierzyłem w niego 😉
Myślę, że pierwszym podstawowym błędem jest instrukcja posklejana z różnych wersji. Zdjecia pochodzą z różnych wypustów.
Brakuje wlasnie takich niuansów jak ten o dyszlu itp.
Notuje sobie pewne przemyślenia ale nie po to by dyskredytować model. Raczej po to by sensownie podyskutować. Wyeliminować pewne problemy proponując swoje rozwiązania. A czy dobrze myślę to właśnie można poddać dyskusji.
Ale być może tylko ja mam uwagi, wnioski itp. Sprzedało sie przecież sporo zestawów i chyba Innym wszystko pasuje jak ulał. Nikt nic nie pisze?No chyba że nikt nie zaczął składać? 😉
Awatar użytkownika
Ranger
Posty: 3827
Rejestracja: 05 paź 2006, 00:02
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zestawy do montażu od UMF

Post autor: Ranger »

Wojtek_Kraków pisze: 09 sty 2021, 21:27
Jeśli chodzi o KKS to tu nie ma co przerabiać. On poprostu nie mieści się do Twojej obudowy. Ten cycek w kształcie trójkąta co sie ślizga w środku jest za szeroki i za długi. Samo podniesienie gniazda nienjestbtrudna przeróbką.
Co więcej żywiczny odlew który wysłałeś do zestawow z drugiej serii lubi pękać. Kolega Darasek Ci może potwierdzić.
Moim zdaniem błędem było to że nie dałeś do zestawów odlewanych z mosiądzu.
Nie ma co sie nad sobą użalać. Trzeba przyglądnąć sie ktytyce. Zobaczyć co można poprawić i wypuścić jeszcze lepszy model. Wiadomo, że z każdym kolejnym zdobywa sie nowe doswiadczenie.
Tak że uszy do góry a nie fochy jak baba.
Będzie dobrze. A jak zrobisz cenę gotowca w przybliżonej cenie MTB to będzie ORGAZM😁
Ale masz racje to nie miejsce na rozpisywanie sie o SM42.
Bedzie osobny wątek. Obiecuje. Będzie minusybi plusy😉
Niestety odlewany z mosiądzu KKS nie nadawał się do dodawania do zestawów. Teraz się to zmieniło i jaki pierwszy dostanie go model węglarek FPL/Freightliner.

Nikt tu nie strzela focha ale krytyka na tym forum jest niekiedy przesadnie odbierana. Albo ja po prostu nie potrafię skrytykować tak aby zaraz się ktos nie obraził :mrgreen:

Juz zupełnie na koniec. Oryginalny dyszel Tilliga trzeba opilowac do formy dodawanej w drugiej serii zestawów tj przyciąć z szerokości czyli pozbyć się "uszu myszki miki".
Mam wrażenie, ze juz to pisałem na forum ale byc moze komus na PW.
ODPOWIEDZ

Wróć do „UMF”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość