Koła do wagonów BTTB

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2296
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koła do wagonów BTTB

Post autor: Borczy »

Ja w zeszłym roku zaopatrzyłem się po raz drugi u Czechów a i cena sporo niższa, bodajże 2,5 albo 2,6 zł wychodziły.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2385
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Koła do wagonów BTTB

Post autor: womo »

A ja też polecam Mullera. Tylko coś ma zmiany na stronie i strona na razie nie chodzi. Szybka dostawa, cena wysyłki jak z Elriwa. Wszystkie rozmiary i typy plus bufory. Ma też koła do zeuke.

http://www.muellerradsatz.de/epages/es1 ... 66_radsatz
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Koła do wagonów BTTB

Post autor: Tomasz »

Też polecam koła Haedl'a, przy czym sprawdź gdzie da się je kupić szybko i sprawnie.
Ja zamawiałem swoje dokładnie rok temu jeszcze przed pandemią i dwa sklepy zupełnie odmówiły współpracy z Haedl'em twierdząc, że mimo że coś jest u nich na stanie magazynowym to nie da się tego zamówić od ręki. Ostatecznie zamówiłem przez jeden z polskich sklepów i czekałem na koła pół roku. Może w jakiś sklepach w Niemczech są na stanie te koła albo może poprawiła się sytuacja w Haedl'u... Polecam sprawdzić żeby nie czekać :)
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1893
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Koła do wagonów BTTB

Post autor: T_Domagalski »

W wagonach dwuosiowych typowo stosowano koła o średnicy 1000mm, co daje w modelu 8,3mm. Natomiast do wózków faktycznie pasują koła 7,5mm lub 7,7mm w zależności od typu.
krzysztof pisze: 02 sty 2021, 21:41i taka uwaga co do kół Haedl`a: albo moja komunistyczna suwmiarka robi dywersję albo koła tej firmy mają ciut mniejsze niż deklarowane średnice,
Powierzchnie toczne kół są stożkami. Wymiar nominalny mierzy się w odległości ok. 2/3 grubości koła od płaszczyzny zewnętrznej.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Koła do wagonów BTTB

Post autor: krzysztof »

dla mnie Tilligowskie są diabelnie drogie.
ja też stosuję Haedl`a ale 8mm w dwuosiowych a 7,5mm w wózkach czteroosiowych wagonów - wymiary takie jakie stosuje Tillig. także w wagonach Haedl`a wymieniam koła z 8,3mm na 8mm. w czteroosiowych tej firmy to spotkałem różne wymiary, wszystkie wymieniłem na 7,5mm.
kupuję również koła Modmueller`a - subiektywnie wydają się lepiej wykonane.
https://www.elriwa.de/aktionen/spur-tt/ ... g-isoliert

i taka uwaga co do kół Haedl`a: albo moja komunistyczna suwmiarka robi dywersję albo koła tej firmy mają ciut mniejsze niż deklarowane średnice,
Awatar użytkownika
Skała
Posty: 306
Rejestracja: 19 maja 2006, 15:17
Lokalizacja: Nykøbing F.
Kontakt:

Koła do wagonów BTTB

Post autor: Skała »

Zamierzam wymienić w kilku wagonach BTTB koła z plastikowych na metalowe. Wybór padł na koła jednostronnie izolowane 8,3mm firmy Hädl. https://tt.haedl.de/tt-radsaetze/Radsat ... er-TT.html Wychodzi taniej niż koła Tilliga. Co o tym sądzicie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 1 gość