BR55, Piko

Moderator: mod-Tabor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: wicy »

Tomasz pisze: 15 lut 2021, 12:15 Czy ktoś kupił Tp1 z dźwiękiem poza Modelmanią?

Moje zamówienie w Modelmani cały czas oczekuje.
W sklepie twierdzą, że jest problem bo PIKO nie dostarczyło dalej "dźwięku" i trzeba czekać, stąd moje pytanie czy w innych sklepach też jest ten problem i sprzedają tylko analog? Czy udało Wam się gdzieś kupić w zestawie z dźwiękiem?
Czekam na Tp1 od 8.12. MM twierdzi, że Piko nie dostarczyło dekoderów. Piko twierdzi, że MM odebrała dostawę dekoderów.
7.01 kontaktowałem się z MM, miał być "za tydzień". Z dekoderem ESU - od ręki. Niestety nie ma do dziś, Choć dziś twierdzą, że niby jest gotowa.
Jeśli Tp1 z dźwiękiem jest w innych sklepach to jest z dekoderem ESU. Według MM dekoder Piko jest lepszy (przy tym droższy).
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: Wojtek_Kraków »

Niestety w Rybniku byl bez dźwięku.
Ja tez pisalem do MM o dźwięk ale pisali że nie ma. Na razie.
W sumie tam jest chyba złącze next18 wiec moznaby wsadzić dekoser od Elvisa Esu5.0 micro ale nie wiem czy ma dźwięki do naszej Tp1.
Modelmania pisala ze tam ponoć problem jest glosnik upchnąć
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: Tomasz »

Czy ktoś kupił Tp1 z dźwiękiem poza Modelmanią?

Moje zamówienie w Modelmani cały czas oczekuje.
W sklepie twierdzą, że jest problem bo PIKO nie dostarczyło dalej "dźwięku" i trzeba czekać, stąd moje pytanie czy w innych sklepach też jest ten problem i sprzedają tylko analog? Czy udało Wam się gdzieś kupić w zestawie z dźwiękiem?
Awatar użytkownika
wactt
Posty: 259
Rejestracja: 22 wrz 2006, 21:10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: wactt »

Wydaje się, że wszystkie koła są zablokowane, ale mogę się mylić- no nic w poniedziałek telefon do Modelmanii i uruchamiam procedurę reklamacyjną. A tak pięknie wygląda.... Dziękuję wszystkim za odzew.
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: piottrw »

Moja Tp1 na razie działa
Zakup w Modelmania, analog
BR 55 działa dość intensywnie już dwa lata
Awatar użytkownika
adikol
Posty: 86
Rejestracja: 10 kwie 2006, 19:54
Lokalizacja: Branice
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: adikol »

T_Domagalski pisze: 23 sty 2021, 16:50
wactt pisze: 23 sty 2021, 15:34Słychać, że silnik delikatnie burczy,
Pewnie wiązary albo zębatka. Poruszaj delikatnie kołami napędowymi lokomotywy, to zobaczysz, czy któreś nie jest zablokowane.
Raczej na 99% zębatka. Przeskok ostatniej osi podczas jazdy na zakrętach... :evil:
Moja Tp1 poszła do reklamacji - wróciła (wymieniona na nową) i oczekuje czasu na testowanie.
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: T_Domagalski »

wactt pisze: 23 sty 2021, 15:34Słychać, że silnik delikatnie burczy,
Pewnie wiązary albo zębatka. Poruszaj delikatnie kołami napędowymi lokomotywy, to zobaczysz, czy któreś nie jest zablokowane.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: womo »

wactt pisze: 23 sty 2021, 15:34Niestety moja Tp1 dzisiaj się zatrzymała i ani w przód, ani w tył. Światła się świecą silnik milczy.
Przywróć jej ustawienia fabryczne jeśli jest w DCC. Jak nie to karton i gwarancja szkoda nerwów ...
Awatar użytkownika
wactt
Posty: 259
Rejestracja: 22 wrz 2006, 21:10
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: wactt »

Niestety moja Tp1 dzisiaj się zatrzymała i ani w przód, ani w tył. Światła się świecą silnik milczy. Nie wiem co dalej. Słychać, że silnik delikatnie burczy, ale z tego wynika, że coś go blokuje. Jakieś podpowiedzi mile widziane.
pozdrawiam Wacek
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 208
Rejestracja: 23 gru 2019, 11:08
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: Tomasz »

Robiąc wczoraj zamówienie na Tp1, zostałem poinformowany przez sklep żebym dokończył zamówienie przed końcem roku bo po Nowym Roku Piko ma podnieść ceny i na pewno będą zmieniać też w sklepie.
Także jeśli ktoś zaplanował zakup zaraz po Nowym Roku to chyba lepiej zrobić to przed północą ;)
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: daraśekp »

Tp1 mały pokaz jazdyw analogu. Na haku kilka szutrówek Tilisia ;)
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: wicy »

ArturSchŁ pisze: 28 gru 2020, 16:26 po najmniejszej linii oporu
?? ??
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10278
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: ArturSchŁ »

Tp1 37 (BR 55)

Przed świętami, w ostatniej chwili, trafił do naszych domów pod choinkę.

:arrow: nazwa modelu
Lokomotywa towarowa parowa Tp1, PKP, Ep. III

:arrow: nazwa producenta
PIKO

:arrow: Forma
Model gotowy

:arrow: Technologia/Materiał
Odlew ciśnieniowy/Tworzywo sztuczne

:arrow: Charakter produkcji
Model wielkoseryjny

:arrow: numer katalogowy modelu
47105

:arrow: zarząd/epoka
PKP, Ep. III

:arrow: oznaczenie modelu
Tp1 37

:arrow: napęd
5-cio polowy silnik z kołem zamachowym, 2 gumki przyczepnościowe na osi pod kabiną

:arrow: oświetlenie
zmiennokierunkowe - 2 przód, 2 tył, białe. Oświetlenie kabiny (F1).

:arrow: gniazdo DCC
Next 18 + miejsce dla dekodera dźwiękowego wraz z głośnikiem

:arrow: wersje modelu
47100 - DR, Ep. III
47101 - DR, Ep. III wersja dźwiękowa
47103 - CSD, Ep. III
47104 - DB, Ep. III
47105 - PKP, Ep. III

:arrow: DCC:
Gniazdo Next18.
Instalację dekodera zaczynamy od wykręcenia 2 śrubek w tendrze (zgodnie z instrukcją PIKO), potrzebny jest śrubokręt krzyżak o szerokości max 1 mm (lupa itp). Po wykręceniu obu, tender pięknie się otwiera ukazując gniazdo z zaślepką oraz miejsce przeznaczone na głośniczek.
Niestety, miejsca jest tylko na pół „kostki cukru” czyli 13x8 mm.
Producent przeznaczył dla tego modelu dekoder dźwiękowy PIKO SmartDecoder 4.1 Sound (#46440).
ObrazekObrazekObrazekObrazek

Po zainstalowaniu dekodera jazdy (ZimoMX618N18) możemy się nie tylko cieszyć zmiennokierunkowym oświetleniem czołowym (tylko białe), ale również (pod F1) znajdziemy oświetlenie wnętrza kabiny.
ObrazekObrazekObrazek

:arrow: fotki
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek Autor: PIKO Polska


:arrow: podsumowanie
Bardzo, bardzo ciekawie wygląda, filigranowy.
Jak na debiut w parowozach TT, PIKO stanęło na wysokości zadania. Model prezentuje się bardzo dobrze. Właściwości jezdne, na podstawie krótkich testów, są zadowalające. Fabryczna możliwość instalacji dźwięku wskazuje na to, ze konstruktorzy nie poszli po najmniejszej linii oporu, i dobrze rokuje na kolejne czajniki w TT od PIKO.
marcin r
Posty: 238
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:42
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: marcin r »

Wiadomo ze model Piko nie bedzie taki pospolity co Ty2 ktory jezdzil w calej Polsce. Natomiast sprzeda sie dobrze. Kilka lat do tylu jak miala sie ukazac wersja Tilliga Ty2 to rowniez byla goraca dyskusja na forum I wiele glosow krytyki. Natomiast dzis ten model trudno dostac. Jak juz sie pokaze to znika momentalnie.
Awatar użytkownika
piottrw
Posty: 749
Rejestracja: 10 kwie 2006, 07:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: BR55, Piko

Post autor: piottrw »

Zdjęcia niestety kiepskie, ale może ktoś coś rozpozna, pochodzą z książki jak na ostatniej fotce
IMG_20200105_172324.jpg
IMG_20200105_171913-2246x2995.jpg
IMG_20200105_171942-2592x3456.jpg
ODPOWIEDZ

Wróć do „Parowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości