Makieta „Table Top” czyli powrót do genezy TT.

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Skała
Posty: 306
Rejestracja: 19 maja 2006, 15:17
Lokalizacja: Nykøbing F.
Kontakt:

Re: Makieta „Table Top” czyli powrót do genezy TT.

Post autor: Skała »

MonsterSale pisze:Obie części są skręcane? Ciekawi mnie składanie.
Jak pisałem, po rozkręceniu połówki skręcane są od strony torów do siebie. Na dniach postaram się zrobić zdjęcie.
Sterowanie rozjazdów jest w analogu. Jazdy w zależności od potrzeb. Każdy obieg ma niezależne sterowanie. Potrzebne będą dwa zasilacze. Założenie jest takie, że na jednym obiegu będzie analog, na drugim DCC.
Przemo_TT pisze:A nie pokusisz się o połączenie (torowo) tych dwóch okręgów? Wiem, że jeden tor będzie w analogu a drugi w cyfrze. Ale zawsze to jakoś bardziej przypominało by real. A może w przyszłości przerobisz analog na cyfrę?
Nie pokuszę się. Raz, że nie ma zbytnio miejsca na dodatkowe rozjazdy. Dwa, założenie było aby były dwa niezależne obiegi. Co do realu to bardziej staram się oddać realizm na modułach sTTandartowych. Tu chcę sobie pojeździć w kółko, kiedy mnie najdzie ochota na jazdy.
Awatar użytkownika
Przemo_TT
Posty: 60
Rejestracja: 22 cze 2020, 09:34
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Makieta „Table Top” czyli powrót do genezy TT.

Post autor: Przemo_TT »

A nie pokusisz się o połączenie (torowo) tych dwóch okręgów? Wiem, że jeden tor będzie w analogu a drugi w cyfrze. Ale zawsze to jakoś bardziej przypominało by real. A może w przyszłości przerobisz analog na cyfrę?
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2280
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieta „Table Top” czyli powrót do genezy TT.

Post autor: Borczy »

Super sprawa, ja od dłuższego czasu myślę o takim przedsięwzięciu :) z tym ,że przy użyciu dwóch tafli styroduru wzmocnionymi listwami.
Zapowiada się niezła rzeźnia artystyczna w Twoim wykonaniu :D
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Makieta „Table Top” czyli powrót do genezy TT.

Post autor: womo »

Fajny pomysł. U mnie kiedyś funkcjonowała płyta z torami plus LEGO. I to był najlepszy pomysł :mrgreen:
Awatar użytkownika
MonsterSale
Posty: 647
Rejestracja: 04 lip 2020, 08:53
Lokalizacja: Konstancin-Jeziorna
Kontakt:

Re: Makieta „Table Top” czyli powrót do genezy TT.

Post autor: MonsterSale »

Chciałbym zrobić coś bardzo podobnego choć ciut większe (ok 110x160).
Obie części są skręcane? Ciekawi mnie składanie.
Jakie sterowanie? Analogowe przełączniki?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Skała
Posty: 306
Rejestracja: 19 maja 2006, 15:17
Lokalizacja: Nykøbing F.
Kontakt:

Makieta „Table Top” czyli powrót do genezy TT.

Post autor: Skała »

Witam. Chciałbym przedstawić wam mój najnowszy projekt, a jest to mała makieta typu tort na stół.
Czytając historię skali TT doszedłem do wniosku, że może się skuszę i zrobię małego torta. W swoim życiu zbudowałem około dwadzieścia modułów w tym trzynaście w sTTandardzie, kolejnych pięć jest w trakcie budowy. Imprezy z modułami to fajna sprawa, lecz ze względu na sytuację rodzinną mogę wziąć udział max trzy razy w roku. Dlatego aby pojeździć swoim taborem zbudowałem sobie moduły domowe łukowe do których dokręcam moduły STTandartowe. Jednak, aby pojeździć sobie w kółko na modułach, jestem zmuszony do zajęcia sporej części pokoju, a samo zmontowanie 6 modułów z tłem na biurku zajmuje mi prawię godzinę. Postanowiłem więc zbudować makietę, której rozłożenie lub złożenie zajmie max 5 minut. Na makiecie nie będzie super realizmu. Wszystko będzie uproszczone. Główne założenie to pojeździć z pół godziny a następnie wszystko posprzątać. Pragnę również zachęcić moje dzieci do przygody z modelarstwem TT. Mój niespełna sześcioletni syn jest bardzo zadowolony ze wspólnej zabawy z tatą.
A teraz trochę o projekcie.
Makieta jest zaprojektowana na stół, który mamy w części jadalnej. Wymiary zewnętrzne to 128,5x93cm. Boki podłużne są wyższe o 1 cm od dołu od poprzecznych. Ma to na celu zablokowanie przesuwania się całości na boki. Również wszystkie boki są o 2cm wyższe od poziomu „zero”. Makieta składa się z dwóch połówek i ma być przechowywana na tzw. kanapkę. Ma to również uchronić przed spadnięciem taboru podczas zabawy moich dzieci. Na makiecie będą dwa niezależne obiegi. Zewnętrzy typowy owal z odcinkiem prostym. Wewnętrzny na jednej stronie ma mijankę, z drugiej strony jest rozjazd do bocznicy. Decydując się na dwa niezależne obiegi, założyłem, że na jednym mogę sterować tabor w DCC, na drugim w analogu. Podczas zabaw z dziećmi, planuję puszczam więcej taboru BTTB. Od spodu podkleiłem paski filcu w celu zapobiegnięcia rysowania stołu.
Na obecnym etapie brak jest jeszcze toru zewnętrznego.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość