Nowości / Zapowiedzi 2020

FABRYCZNY tabor TT : czyli testy, porównania, dyskusje, przeróbki itp.

Moderator: mod-Tabor

Zablokowany
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: krzysztof »

marcin r pisze:F/.../Natomiast w DB podabaja mi się wagony typu Umbau 3os. Też charakterystyczne dla tamtych lat ep3/4/.../
to realizacja zeszłorocznych zapowiedzi a teraz zapowiadają E77 !! czekam na obie te pozycje (kurcze wyszło mi dużo modeli do ew.zakupu + samochody no i kolejny kontener PLO)
marcin r
Posty: 238
Rejestracja: 05 mar 2011, 16:42
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: marcin r »

Fajnie że wyjdzie w DR parowóz 03 ze starym typem tendra. Natomiast w DB podabaja mi się wagony typu Umbau 3os. Też charakterystyczne dla tamtych lat ep3/4. Oraz wznowiona maszyna br50 z tendrem kabinowym. Mam go już. Model udany i filigranowy chociaż dla miłośników parowozów PKP mało ciekawy. Niektórzy mówili na to wychodek kibel na tendrze.
romanpumas
Posty: 1215
Rejestracja: 09 sty 2009, 21:46
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: romanpumas »

Ja poczekam na Br78 w 2 epoce.Tillig 20 lat temu kupił formy po JATT i w końcu się doczekam.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: krzysztof »

Peter_KR pisze:Mógłby ktoś podpowiedzieć jak i gdzie poprawnie się zamawia modele z "Bestellschluss: 31.03.2020"?
w niemieckich sklepach (np.: elriwa, MBS) ale z praktyki wiem, że można tez je kupić "normalnie" tyle, że trzeba śledzić dostępność.
ten "bestellschluss" to nic innego jak ukryty sondaż rynku, w tej grupie najczęściej zdarza się anulowanie produkcji "z powodu zbyt małego zainteresowania" - tu przykład sprzed 2-3 lat piętrusów i loki z ekspresu słonecznego (?) Kolei Mazowieckich. a to całkiem miła i sympatyczna liberia.
PiasTT
Posty: 392
Rejestracja: 15 maja 2007, 14:02
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: PiasTT »

aviaTTor pisze:Jest już nowy katalog tilliga na 2020,jest średnio jeśli chodzi o PKP...
A mnie bardzo cieszy BR78. Toż to nasz OKo1. Wagony z III epoki też przytulę. :mrgreen:
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: Wojtek_Kraków »

T_Domagalski pisze: Natomiast nad pocztą powinno się zasunąć kotary smutku i żenady... :oops: Choć wiem, że będzie się sprzedawać jak świeże pączki. :roll:
Jakby chociaż dołożyli dodatkowe drzwi to mógłby udawać Obrazek
Peter_KR
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: Peter_KR »

Kontynuując tradycję z zeszłego roku, mój komentarz w zakresie epoki VI na PKP:

01400 & 14601 & 14844 - Startówki - Zaczynamy od pełnego Sci-Fi, nic tu nie ma nawet zbliżonego odpowiednika, ale to START, nie ma powodu do kruszenia kopii.

15156 - Sgmmns[sup]1[/sup] ERR - dokładnie te same wagony są regularnym widokiem w obsłudze krakowskich walcowni, aczkolwiek tam jeżdżą z leżniami do transportu kręgów blachy. Wolałbym by był bez ładunku, ale 10€ tańszy...

17435 - Zaes GATX - w zeszłym roku mieliśmy (17433), który imitował cysternę Rt500, więc jeśli ktoś się skusił, może pójść za ciosem, różnic między oryginałem jest sporo, ale proporcjami bardzo podobny.

04828 - EU46 PKPC - było PIKO, jest i Tillig. Niech wydadzą, będziemy porównywać który lepszy.

18061 - Sggmrss PKPC - Tutaj chyba mam duże nadzieję. Niemiecki wagon będzie imitował 627Za, do którego jest bardzo podobny. Niebieskie zderzaki z czarną konstrukcją. Cena dosyć wysoką, ale to niestety wagon przegubowy. Ciekawi, jaki dobór kontenerów.

18504 - Zas GATX - w czerwieni tlenkowej z białym napisem GATX jeżdżą właściwie tylko 406R, 452R i 437R. No i niestety smutek bo modelowi bardzo daleko do każdego z nich.

501997 - Bcm[sup]028[/sup] BTX - nowy rok i nowy wagon BTE, które okazjonalnie pojawiaja się u nas.


Mógłby ktoś podpowiedzieć jak i gdzie poprawnie się zamawia modele z "Bestellschluss: 31.03.2020"?
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1892
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: T_Domagalski »

Jerzyr pisze:Gorzej jeżeli chodzi o tabor towarowy...
Ja z oferty 2020 chętnie przytulę "Włocha" Kdn. To jeden z nielicznych modeli Tilliga, które odpowiadają prawdziwym wagonom, jakie służyły na PKP: http://forum.modelarstwo.info/attachmen ... pg.564286/
Cykl naprawczy wagonów krytych wynosił 3 lata, więc wagony z oznaczeniami IIIc zniknęły dopiero w 1971r. Można je wmieszać w skład z epoki IVa. Merytorycznie będzie to zgodne z rzeczywistością. ;)

Natomiast nad pocztą powinno się zasunąć kotary smutku i żenady... :oops: Choć wiem, że będzie się sprzedawać jak świeże pączki. :roll:
Pawelec
Posty: 484
Rejestracja: 05 kwie 2007, 22:25
Lokalizacja: Sz-n Śródmieście/Podjuchy
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: Pawelec »

Po przejrzeniu katalogu to trzy pozycje mnie interesują - będą do uzupełnienia składów, które posiadam
slawek
Posty: 502
Rejestracja: 14 lut 2009, 19:24
Lokalizacja: Krzyż Wlkp. - Poznań
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: slawek »

Poczta Polska - jedynka czerwono kremowa i dwójka zielono kremowa:)

cysterna DEC epoka IV?

i faktycznie z IV epoki brak wagonów a w końcu pan z Czech maluje swoje modele na taki okres :/ :?
Awatar użytkownika
Jerzyr
Posty: 340
Rejestracja: 09 kwie 2006, 13:02
Lokalizacja: Łapy
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: Jerzyr »

aviaTTor pisze:Jest już nowy katalog tilliga na 2020,jest średnio jeśli chodzi o PKP...
aviaTTor pisze:Jest już nowy katalog tilliga na 2020,jest średnio jeśli chodzi o PKP...
20 pozycji to całkiem nieźle. Gorzej jeżeli chodzi o tabor towarowy. I mam wątpliwości, co do o szarego vectrona PKP Cargo. W sklepach widać zalegającego Pikowskiego, a tu jeszcze Tillig się pcha. Potem będzie stwierdzenie, że PKP się nie sprzedaje :/ .
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1738
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: krzysztof »

aviaTTor pisze:Jest już nowy katalog tilliga na 2020,jest średnio jeśli chodzi o PKP...
https://www.tillig.com/Downloads.html
https://www.tillig.com/News_Produkte.html

https://www.tillig.com/dateien/Unterneh ... n-2020.pdf
Awatar użytkownika
aviaTTor
Posty: 655
Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
Lokalizacja: czestochowa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: aviaTTor »

Jest już nowy katalog tilliga na 2020,jest średnio jeśli chodzi o PKP...
Awatar użytkownika
drlukasz
Posty: 1042
Rejestracja: 09 kwie 2006, 10:03
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: drlukasz »

Obrazek
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Nowości / Zapowiedzi 2020

Post autor: Wojtek_Kraków »

adrian pander pisze:Stary były dostępne na giełdzie w Sosnowcu za 120 zł
Ale ponoć to nie była wersja docelowa i zawierała błędy, które po poprawieniu miały dawać produkt za 170,00
Zablokowany

Wróć do „Tabor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości