Papa na dachu...

Budynki, perony, lampy, oświetlenie, mosty i wszystko dookoła

Moderator: mod-Porady i techniki modelarskie

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Papa na dachu...

Post autor: wicy »

Borczy pisze:Imitacja lepiku to w moim przypadku zwykła akrylowa nakładana pędzelkiem 00. Ilość warstw zależy od tego ile autor chce mieć lepiku.
J.w. z tym, że u mnie lepik to wikol zabarwiony farbą. Zostawia ładniejsze "zgrubienia" na łączeniach. Na tyle ładne, że już nie kładę papy z pasków ;)
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2281
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Papa na dachu...

Post autor: Borczy »

Zieleń na dachu jest jak najbardziej prawidłowa. Często można spotkać na kilkudziesiecioletnich pokryciach zwykły mech.
Co do gradacji papieru to wybór należy do Ciebie. Papy bywały różnej ziarnistosci. Celowałbym coś między 80 a 120.
Czym kleić papier do papieru ;) ?
Imitacja lepiku to w moim przypadku zwykła akrylowa nakładana pędzelkiem 00. Ilość warstw zależy od tego ile autor chce mieć lepiku.
michal.pirat
Posty: 45
Rejestracja: 15 sty 2019, 17:09
Lokalizacja: Porąbka
Kontakt:

Re: Papa na dachu...

Post autor: michal.pirat »

Planuje zrobić imitacje papy u siebie na makiecie, czy ktoś moze doradzic jakiego papieru sciernego i kleju użyć, będę kleił do kartonu. Nie wiem też jakiej farby użyć do zrobienja imitacji lepiku na łączeniach.

Dach na załączonym zdjęciu wierzy ciśnień wyglada fajnie zrobiony, ale ten zielonkawy odcień, chyba papieru coś mi nie pasuje. Tez macie podobne zdanie?

Pozdr
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Papa na dachu...

Post autor: tete »

maciekk pisze:A ja też mam pytanie co do papy jak była kiedyś kładziona papa na wieżach ciśnień bo robię właśnie i stoję z robotą bo nie wiem jak położyć papę na tym okrągłym dachu ?
Proponuję pooglądać galerię wież ciśnień, może coś trafisz dla wzoru:
http://www.wieze.geotor.pl/galerie.htm

ale tutaj też trochę widać:
Obrazek
źródło: http://hobby-model.pl

...i na tej stronie:
http://www.flotoma.pl/sf.htm ta fotka:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 sie 2010, 15:11 przez tete, łącznie zmieniany 4 razy.
maciekk
Posty: 11
Rejestracja: 23 cze 2010, 22:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Papa na dachu...

Post autor: maciekk »

Tak dzięki bardzo mi pomogłeś.
Awatar użytkownika
krzysztof
Posty: 1737
Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Papa na dachu...

Post autor: krzysztof »

maciekk pisze:A ja też mam pytanie co do papy jak była kiedyś kładziona papa na wieżach ciśnień bo robię właśnie i stoję z robotą bo nie wiem jak położyć papę na tym okrągłym dachu ?
okrągły dach z papy składa się z z trójkątów równoramiennych położonych szpicem do środka. tych trójkątów jest wiele (zapewne szerokość rolki papy była długością podstawy trójkąta)

czy o to chodziło?
Ostatnio zmieniony 18 sie 2010, 10:20 przez krzysztof, łącznie zmieniany 2 razy.
maciekk
Posty: 11
Rejestracja: 23 cze 2010, 22:18
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Papa na dachu...

Post autor: maciekk »

A ja też mam pytanie co do papy jak była kiedyś kładziona papa na wieżach ciśnień bo robię właśnie i stoję z robotą bo nie wiem jak położyć papę na tym okrągłym dachu ?
Ostatnio zmieniony 18 sie 2010, 10:17 przez maciekk, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Papa na dachu...

Post autor: Zbyszek Zajner »

Dzięki womo, widziałem go w sklepie i się zastanawiałem. Ale jakoś go nie wziąłem. Przetestuję. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam, Zbyszek
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Papa na dachu...

Post autor: womo »

Wszystko kleje ostatnio Pattex wood. Do balsy i papieru ściernego jest super.
Awatar użytkownika
Zbyszek Zajner
Posty: 581
Rejestracja: 10 kwie 2006, 13:49
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Papa na dachu...

Post autor: Zbyszek Zajner »

TO ja podłączę się do kolegi postu w temacie papy. Mam pytanie dotyczące kleju. Chcę przykleić na mojej parowozowni papier ścierny 1000 na balsę. Poprzednio używałem wikolu ale podkładem dla papieru był karton. Z czasem paski zaczęły odłazić. Jaki klej najlepiej użyć, żeby sie ścierny trzymał? Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam, Zbyszek
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Re: Papa na dachu...

Post autor: tete »

Dzięki koledzy! ;)
Awatar użytkownika
T_Domagalski
Moderator
Posty: 1878
Rejestracja: 07 kwie 2006, 22:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Papa na dachu...

Post autor: T_Domagalski »

Typowa szerokość papy (zarówno teraz, jak i kiedyś) to 1m.
Zwykle dostępna jest/była w rolkach po 15m.
Oczywiście, papę na dachu kładło się "na zakładkę" szeroką na kilka cm.
gemol
Posty: 1046
Rejestracja: 10 kwie 2006, 10:33
Lokalizacja: Radom
Kontakt:

Re: Papa na dachu...

Post autor: gemol »

Myślę, że wymiar papy się nie zmienił i miała ona ok. 1 m. szerokości - takiej użyłem i nikt się do tego nie przyczepił, ;) więc pewnie jest OK.
tete
Posty: 805
Rejestracja: 04 lis 2007, 20:08
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Papa na dachu...

Post autor: tete »

Witam. Niby banalna sprawa, ale czy mógłby ktoś odpowiedzieć, jaka szerokość rolek papy była stosowana na pokryciach dachowych (obiektów kolejowych) w latach 70-tych jeśli założymy, że dach kryto papą?

A chcę pokryć kilka zadaszeń na makiecie z epoki IV stąd pytanie. Nie mogę znaleźć tej informacji.

Pytam o to, bo nie wiem - może coś się zmieniło od czasu PRL-u i teraz oferowana papa ma inną szerokość w rolkach...

Z góry dzięki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Budynki, perony, lampy, mosty, tunele itd”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości