Makieciarz / www.makieciarz.pl

Każdy sklep w osobnym wątku.

Moderator: mod-Giełda

ODPOWIEDZ
piotrek092
Posty: 947
Rejestracja: 29 lis 2014, 00:59
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: piotrek092 »

W czwartek cysterny Kuechna/ i nie tylko/ zamówione,a w niedzielę odbiór na giełdzie :mrgreen: Zawsze tak jest jeżeli modele są na stanie ,czasami na jakiś model trzeba poczekać ale po miesiącu zawsze dociera ,ewentualnie wysyłka PP.
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ko20 »

LemingAnadyrski pisze:Tak, potwierdzam, sposób z Giełdą działa perfekcyjnie, przynajmniej w odniesieniu do modeli które na tę giełdę fizycznie dojadą. :-)
W normalnych, rozsądnych sklepach działa perfekcyjnie i jest normą sposób z poprawnie opisanym stanem magazynowym i kurierem na dzień następny :-) Normalnie szok.
Na ~30 wagonów tilliga miałem jeden bez jakiegoś drobiazgu przy sprzęgu czy kole. Więc ich kontrole jakości szacuje na zdecydowanie lepiej niż obsługę czy terminowość w topikowym sklepie ;-)
Awatar użytkownika
LemingAnadyrski
Posty: 142
Rejestracja: 25 lut 2011, 20:41
Lokalizacja: Wlk.bet.wieś/Mazowsze
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: LemingAnadyrski »

Borczy pisze:Czy nie lepszym rozwiązaniem jest zamówić u Makieciarza z odbiorem i płatnością na giełdzie w Stacji Muzeum? Przyjemne z pożytecznym bo wielu forumowiczów jest obecnych i można przy okazji trochę ponawijać na kolejkowe tematy :) . Ja tak robię zawsze i omijam opisywane problemy poniżej.
Tak, potwierdzam, sposób z Giełdą działa perfekcyjnie, przynajmniej w odniesieniu do modeli które na tę giełdę fizycznie dojadą. :-) Zważywszy na problemy z kontrolą jakości u Tilliga i innych, odbiór osobisty kusi, bo można zweryfikować wykonanie modelu na miejscu, zwłaszcza że czasem na giełdzie jest więcej niż 1 egzemplarz danego modelu i można wziąć drugi czy kolejny.

Jest tylko problem, występujący zanim na giełdę dotrzemy(i ja, i modele): stany magazynowe na stronie makieciarz.pl vs rzeczywistość. Jeśli jakiś model szybko u producenta/dystrybutora schodzi, to mając informację o faktycznej dostępności u Piotra, można go byłoby zamówić odpowiednio wcześniej w innym sklepie (który, nawet nie mając czegoś u siebie, zdążyłby to ściągnąć). Na stronie makieciarz.pl model oznaczony "na stanie". Zweryfikować to czasem się da, czasem nie, gdyż wiadomo jak to z odpowiedziami na maila bywa: czasem jest w ciągu paru godzin, czasem nie ma po dwóch tygodniach. Potem na chwilę przed giełdą (albo i na giełdzie) okazuje się że modelu nie ma (albo i kliku różnych modeli :-)). I w międzyczasie u producenta/dystrybutora robią się niedostępne, więc zostaje czekanie czy będzie wyprodukowana/sprowadzona kolejna partia, albo polowanie na Ebay.
killler1
Posty: 16
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:31
Lokalizacja: Chorzów (śląskie)
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: killler1 »

JarUs pisze:
killler1 pisze:Po walce ze sklepem w Rybniku
Proszę kolegów o pisanie w tym wątku: "Makieciarz / http://www.makieciarz.pl" tylko o tym sklepie.

"Sklep w Rybniku" to ten wątek: viewtopic.php?f=35&t=8647&p=140740&hili ... ep#p140740
Przeciez pisze o Makieciarzu wystarczy przeczytać następne zdania a nawiązując jedynie do innego sklepu przy okazji zwracam uwage ze problem jest szerszy i tyle..
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ko20 »

Borczy pisze:To ja w temacie :)
Kolega @ko20 , widzę ,że miejsce stacjonowania Warszawa. Czy nie lepszym rozwiązaniem jest zamówić u Makieciarza z odbiorem i płatnością na giełdzie w Stacji Muzeum? Przyjemne z pożytecznym bo wielu forumowiczów jest obecnych i można przy okazji trochę ponawijać na kolejkowe tematy :) . Ja tak robię zawsze i omijam opisywane problemy poniżej.
Ja kupuje w innych sklepach z przesyłka i nie miewam takich problemów.
Pod Warszawą żeby być precyzyjnym.
Ale i tak po ptakach :-)
Ten wątek znalazłem (i się przeraziłem) po wpłacie i klasycznym zamilknięciu sprzedawcy. Kolejny raz nie zamierzam się stresowac, bo po co? Jak mam cokolwiek (niekolejkowego również) kupić i jechać po to nawet 15km do Wawy, to zawsze kupuje z przesyłka kurierska. Pare razy w tygodniu kurierzy do mnie jeżdzą, a często paczkomat bo taniej. Promil sytuacji gdy nie da sie poprosić sklepu żeby wyslali konkretnego dnia (bo wiem że będę w domu). Zreszta kurierów mamy wybitnie elastycznych, zostawiaja w umowionym miejscu, albo u sąsiada, daja znac itp.W jednej firmie jezdzi gburowaty facet to jak moge nie wybieram UPS. Ja z założenia nie korzystam z takich sklepów jak omawiany. Płacisz, ustalasz a tu doooopa. Na stronie powinno być napisane czas dostawy do 100 dni, zależnie od widzimisie. Widzimisie, bo powodów racjonalnych takich akcji jak tu opisywane ja nie widze. Zreszta ja kupujac, napisalem jasno: rzadko bywam w domu, prosze o wysylke kurierem (za którego zapłaciłem!!) konkretnego dnia. W 99% sklepów to jest wykonalne i działa. Makieciarz też nie narzekał na taką prosbe. Po awanturze się dowiedziałem, że On zamierzał być za 2 tygodnie własnie na giełdzie i mi do domu przywiezć. No fajnie, ale ja zapłaciłem za kuriera. Niech będzie na stronie opcja dostawy: "kiedyś przy okazji Ci podrzuce". Przesyłka kurierska idzie w tm kraju 1-2 dni. Kupujac z taka opcją tego się spodziewasz, a nie jazd bez trzymanki.
Awatar użytkownika
Borczy
Posty: 2280
Rejestracja: 03 kwie 2015, 11:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Borczy »

To ja w temacie :)
Kolega @ko20 , widzę ,że miejsce stacjonowania Warszawa. Czy nie lepszym rozwiązaniem jest zamówić u Makieciarza z odbiorem i płatnością na giełdzie w Stacji Muzeum? Przyjemne z pożytecznym bo wielu forumowiczów jest obecnych i można przy okazji trochę ponawijać na kolejkowe tematy :) . Ja tak robię zawsze i omijam opisywane problemy poniżej.
Awatar użytkownika
womo
Posty: 2377
Rejestracja: 19 maja 2008, 13:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: womo »

71 stron. To już można sobie rozpiskę zrobić kiedy tu kupować a kiedy nie :mrgreen:
JarUs
Posty: 1440
Rejestracja: 28 sty 2013, 17:25
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: JarUs »

killler1 pisze:Po walce ze sklepem w Rybniku
Proszę kolegów o pisanie w tym wątku: "Makieciarz / www.makieciarz.pl" tylko o tym sklepie.

"Sklep w Rybniku" to ten wątek: viewtopic.php?f=35&t=8647&p=140740&hili ... ep#p140740
killler1
Posty: 16
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:31
Lokalizacja: Chorzów (śląskie)
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: killler1 »

Po walce ze sklepem w Rybniku gdzie łaskawie dostałem przelew po giełdzie w Sosnowcu za coś czego Pan nie miał ale kasę trzymał ponad miesiąc przyszedł czas i tu wtrącić swoje trzy grosze. Zamówienie kolejne już u Makieciarza bo jednak mam wiarę w ludzi a i kupując maks czekałem dwa tygodnie. Zamówiłem parę wagonów do składu CD oraz MRCE na czterech patykach bo promocja. Wszystko dostępne w chwili zamawiania. Jeśli chodzi o MRCE pokazał się jeszcze raz po moim zamówieniu że znów jedna sztuka jest, wiem kto go zamówił za pobraniem i za 4-5 dni chyba już testował u siebie. Ale mój niestety nadal jedzie. To samo wagony. Zamówienie za 900 z dnia 8.12.2018 i wszystko na stanie, potwierdzone, faktura itp. itd...
Mail że wysłane będzie zaraz po nowym roku w środę.. Oczywiście ja muszę pytać i dobijać na telefon którego Pan nie raczy odbierać.. Na dzień dzisiejszy nadal w realizacji. Wagony które zamówiłem zeszły ze stanu i znów wskoczyły że jest po jednej sztuce.. Jeśli ktoś płaci a nie dostaje usługi czy towaru uważam takie coś za kredytowanie się moją kasą i jest to zwykłym chamstwem. Szkoła zamówi autobus na wycieczkę szkolną, zrobią przelew a ja im napiszę stójcie pod szkołą o 8 każdego dnia może przyjadę w piątek a może za tydzień. A co do innego wychwalanego sklepu z Trójmiasta też mam pewną opinię więc chyba u nich to normalna taka etyka zawodowa. Kasować, zero kontaktu i zero przepraszam za cokolwiek jak już odbiorą ..
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 969
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: wlodar »

wicy pisze:(...)Żeby było śmieszniej obie przesyłki, choć opłacone odrębnie, przyszły jedną paczką. Zostałem więc walnięty na jednym koszcie transportu. Nie spodziewam się zwrotu na konto :(
A dlaczego nie zgłosisz tego do rzecznika praw konsumenta? Przecież to jest ewidentne oszustwo, czyli przestępstwo.
Awatar użytkownika
wicy
Posty: 1703
Rejestracja: 23 mar 2014, 08:27
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: wicy »

Co tu dużo gadać. Osoby znajome i bliźsi koledzy obsługiwani są jak widać z innym priorytetem, nawet z dostawą do domu. Pozostali - według kaprysu.
Zamówienia z 09.12 i 26.12 doszły wczoraj. Opłacone z góry w dniu zamówienia. Towary dostępne niby na stanie magazynu. Monity mailowe z 22.12 i 07.01 bez odpowiedzi. Według faktur towar zapakowany 12.01.
Żeby było śmieszniej obie przesyłki, choć opłacone odrębnie, przyszły jedną paczką. Zostałem więc walnięty na jednym koszcie transportu. Nie spodziewam się zwrotu na konto :(

Następnym razem 3x się zastanowię, czy warto tracić czas i nerwy.

Konkurencja podpytywana o status zamówienia (niedostępnego w magazynie i sprowadzanego od producenta) jest w stanie opisać sytuację, przeprosić i podać przybliżony termin wysyłki.
Byłem w szoku po zakupie z innego sklepu (spoza branży), gdy sami do mnie zadzwonili z informacją, że w wysyłce nastąpi ok. tygodniowa obsuwa i czy chcę zwrot kasy, czy czekam na dostawę towaru i wysyłkę. Można??? MOŻNA!!
ko20
Posty: 90
Rejestracja: 11 sie 2015, 08:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: ko20 »

daraśekp pisze: Również robię zakupy w innym, wychwalanym polskim sklepie. Tu dwa razy zdarzyły mi się obsuwy terminu, w tym jedna półroczna, braki odpowiedzi...
Podsumowując, w każdym może różnie się zdarzyć.
W innych sklepach się zdarzają obsuwy. U makcieciarza to prawie norma :-/ z tego co się tu czyta. No takie fifty-fifty.

Ja u makcieciarza kupowałem lub próbowałem kupować chyba 2 razy. Najpierw jakiegoś drobiazgi za 400PLN Przyszły po tygodniu, po monicie.
Za drugim razem przy kwocie chyba z 1000PLN skończyło się awanturą, po klasycznym makeiciarzowym podejściu do "wybranych" klientów - wpłaciłeś pieniążki za towar będący na stanie, aaaa, no to ja teraz nie będę oodbierał od Ciebie telefonów ani odpisywał na maile przez wiele dni i Ci tego nie wyśle jak ustalono. Oficjalnie jestem zarobiony, choć przed wpłatą pieniążków nie byłem.

W innym wychwalanym sklepie kupowałem ze 20 razy. Raz zamiast 3 dni, towar na zamówienie ściagali 4dni. Masakra normalnie! Możesz w opisie zamówienia poprosić o wysyłke kurierem konkretnego dnia i o zgozo!! da się tak zrobić! Nie trzeba prosić, dzwonić przypominać czy szukać sprzedawcy po giełdach.
Wojtek_Kraków
Posty: 1651
Rejestracja: 12 sie 2016, 09:11
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: Wojtek_Kraków »

Ja na moja su czekam od listopada...
Ale ja już dałem sobie spokój, że się doczekam
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Makieciarz

Post autor: Mariusz »

Dawno nic nie kupowałem. 4 wagony, 2 książki i budynek stacyjny powiększyły moją kolekcję. Dzięki Piotrze!
Dodam by zaspokoić ciekawość że zamówienie dokonałem 28.12 i spokojnie czekałem na paczkę a nie na cud, choć były święta. Ważne że dotarła nieuszkodzona. Ja kupuję zazwyczaj za pobraniem.
Awatar użytkownika
daraśekp
Posty: 981
Rejestracja: 22 mar 2010, 19:58
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Makieciarz / www.makieciarz.pl

Post autor: daraśekp »

Też robię zakupy u Makieciarza. Zarówno z oferty sklepu, jak i różne inne. Zawsze mi pomógł, choć nie musiał. Za to jestem mu wdzięczny, i dziękuję za pomoc.
Również robię zakupy w innym, wychwalanym polskim sklepie. Tu dwa razy zdarzyły mi się obsuwy terminu, w tym jedna półroczna, braki odpowiedzi...
Podsumowując, w każdym może różnie się zdarzyć. Nie jest to jednak powodem, aby obrażać kogoś, za swoje problemy z kim innym. Co komu zawinił Robcio, że podziękował za zakupy?
Dla mnie wypowiedź forumowicza z rocznym stażem (bo raczej nie zapamiętam tego nicku), bez żadnego własnego wkładu z pomocą innym, jest wysoce żenująca.
Nie dziwię się więc Robciowi o taką reakcję...
Również uważam, że należą się przeprosiny. No chyba że temu człowiekowi brak honoru...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość