Łapy poucinać!!!

Dział poświęcony prawdziwej Kolei i wszystkiemu co z nią związane czyli tabor, newsy, ciekawostki, itd.

Moderator: mod-Kolej w skali 1:1

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Łapy poucinać!!!

Post autor: wlodar »

ArturSchŁ pisze:
wlodar pisze:A kultura przynajmniej części naszego społeczeństwa jest jaka jest.
...majteczki w kropeczki.
:evil:
Ohohoho
Awatar użytkownika
brovarek
Posty: 862
Rejestracja: 14 cze 2006, 14:06
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Łapy poucinać!!!

Post autor: brovarek »

Niestety, ale cały teren tego "skansenu" jest wystawiony na takie niebezpieczeństwa. Ostatnio odwiedziłem to miejsce jakieś 2 lata temu , kamer monitoringu nie zauważyłem, Niby jest płot, ale tak naprawdę dostępu tam nie maja tylko zwiedzający...
Co do wandalizmu, szkoda, że nikt nie napisze o niszczejących w pobliżu (mniej niż 50m) obrotnicy, budynkach i innych zabytkach techniki.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10297
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Łapy poucinać!!!

Post autor: ArturSchŁ »

wlodar pisze:A kultura przynajmniej części naszego społeczeństwa jest jaka jest.
...majteczki w kropeczki.
:evil:
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Łapy poucinać!!!

Post autor: wlodar »

Nie wiem jak jest w Karsznicach, ale ciekaw jestem ile monitorów (kamer) ma do obsłużenia osoba monitorująca. Może też być tak, że tego nikt nie obserwuje na bieżąco, tylko się nagrywa i jak jest zdarzenie to dopiero przeglądają nagrania. Z grafiti można by sobie łatwo poradzić, gdyby każdy złapany musiał pokryć koszty naprawy (np. malowanie elewacji całego budynku żeby było jedną farbą). No, ale tutaj potrzeba by było dobrej woli ustawodawcy, żeby się w ogóle tym zajął. A kultura przynajmniej części naszego społeczeństwa jest jaka jest.
Awatar użytkownika
Ciora
Posty: 427
Rejestracja: 03 wrz 2013, 09:21
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Łapy poucinać!!!

Post autor: Ciora »

Lać, pałować, nie żałować. Swoją drogą coś chyba nie tak z ochroną obiektu. Żeby wymalować grafitti tej wielkości na kilku członach potrzeba jednak czasu. Monitoring zarejestrował wchodzących wandali i dalej nic. Pewnie nie jest połączony ze strażą miejską lub policją, bo w takim wypadku myślę, że przyjechaliby w trakcie malowania.
Awatar użytkownika
wlodar
Posty: 980
Rejestracja: 11 kwie 2006, 17:52
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Łapy poucinać!!!

Post autor: wlodar »

Zniszczyli eksponat w skansenie w Karsznicach
Wandale - graficiarze zniszczyli dopiero co wstawiony skład EN57 w skansenie w Karsznicach. Znowu bezmyślne tępaki musiały zaznaczyć swoją obecność. Pomimo, że teoretycznie grozi im do 5 lat, to idę o zakład, że nawet jak ich złapią, sąd sprawę umorzy ze względu na "niską" szkodliwość społeczną czynu, młody wiek itd.
Inną sprawą jest dość dyskusyjne wstawienie wszędobylskiego składu EN57 we współczesnym malowaniu do muzeum, przy jednoczesnym skasowaniu w całości serii EW53, EW54, EW55 i EN56, ale to inna sprawa.
W każdym razie jest to skandal, który podejrzewam nikogo poza mikolami specjalnie nie przejmie. :evil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kolej w skali 1:1”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość