Makieta Peter_KR

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

Peter_KR
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta Peter_KR

Post autor: Peter_KR »

Witam ponownie!

Zaczęły się wakacje i mam teraz więcej czasu na makietę. Przykleiłem już bez gwoździ podkłady, po czym pomalowałem je farbą emaliową Humbrol 110 (Natural Wood), oraz szyny pomalowałem 113 (Rust). Olbrzymim problemem okazało się przełożenie metrowej szyny przez metr podkładów, co szło z tym większą trudnością, ze względu na zwiększony opór farby i bez drugiej osoby do pomocy nie dałbym rady.
Torowisko wyszło tak:
Obrazek
Proszę o krytyczną ocenę.

Teraz idę do sklepu po szuter a jak wrócę to będę kład szuter metodą najpierw żwirek na miejscu a potem zalanie go wikolem rozcieńczonym w wodzie 1:5.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2011, 14:53 przez Peter_KR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wmac27
Posty: 397
Rejestracja: 23 paź 2006, 09:28
Lokalizacja: Dolice
Kontakt:

Re: Makieta Peter_KR

Post autor: wmac27 »

ArturSchŁ pisze:Zawsze można użyć blaszek mocujących, przybitych gwoździkami, do czasu zaschnięcia kleju, a potem je usunąć.
Zdecydowanie lepszym sposobem jest wkręt do drzewa lub metalu o średnicy 2 mm i odpowiednia podkładka. Te blaszki to kiepski patent.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Makieta Peter_KR

Post autor: ArturSchŁ »

Peter_KR pisze:... tylko kto jakby mi ktoś podał producenta lub nawet linka to bo nie bardzo umiem to znaleźć...
Tillig (83502) http://www.techno-hobby.com/product-pol ... 0szt-.html
Ostatnio zmieniony 30 maja 2011, 10:22 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek
Posty: 1649
Rejestracja: 23 kwie 2007, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Makieta Peter_KR

Post autor: Misiek »

Do barwienia szutru zdecydowanie lepiej nadają się pudry.
Peter_KR
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta Peter_KR

Post autor: Peter_KR »

solar pisze:Skoro układałeś tory z Flex'a, to powinieneś uciąć po jednym podkładzie (na początku i końcu) każdej "taśmy" podkładowej.
Musze przyznać, że myślałem nad tym, ale nic nie przedsięwziąłem. Na szczęście gwoździe można jeszcze wyciągnąć nie niszcząc niczego i poprawić.
ArturSchŁ pisze:Zawsze można użyć blaszek mocujących, przybitych gwoździkami, do czasu zaschnięcia kleju, a potem je usunąć.
Pomysł z tymi blaszkami jest naprawdę dobry i chyba tak będę robił w przyszłości tylko kto jakby mi ktoś podał producenta lub nawet linka to bo nie bardzo umiem to znaleźć...

I ponowie jeszcze to pytanie które przepadło w gąszczu innych:
Peter_KR pisze:(...)kupiłem jasno szary szuter fallera i chciałbym go przemalować.
Jaki odcień dobrać?
Jaką farbę wybrać?
Ostatnio zmieniony 30 maja 2011, 10:19 przez Peter_KR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tydzial
Posty: 903
Rejestracja: 21 sty 2007, 21:14
Lokalizacja: Szczecin Pogodno
Kontakt:

Re: Makieta Peter_KR

Post autor: tydzial »

A ja działam tak kupiłem blaszki i wkręty w MM czy TH. przykręcam sypię tłuczeń kleję oijam blaszki które, potem usuwam i wykorzystuje ponownie .
eg_ptmkż
Posty: 1677
Rejestracja: 16 kwie 2006, 11:24
Lokalizacja: tt@ptmkz.pl
Kontakt:

Re: Makieta Peter_KR

Post autor: eg_ptmkż »

do tego kupujesz kilka gram gwoździ tapicerskich - takich małych w Castoramie lub innym markecie budowlanym. W sumie koszt z blaszkami około 10 zł.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10307
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Makieta Peter_KR

Post autor: ArturSchŁ »

Obrazek
Zawsze można użyć blaszek mocujących, przybitych gwoździkami, do czasu zaschnięcia kleju, a potem je usunąć.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2011, 23:39 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 1 raz.
Peter_KR
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta Peter_KR

Post autor: Peter_KR »

Tylko właśnie cały problem kryje się w różnicy między zwykłym torem a fleksem...
Zwykły tor w przeciwieństwie do fleksa nie wygina się tak bardzo.
Dlatego też na razie wolałem przybić gwoździami.
Jak ktoś ma patent jak przykleić równo fleksa na łuku to chętnie posłucham...
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Makieta Peter_KR

Post autor: solar »

Skoro układałeś tory z Flex'a, to powinieneś uciąć po jednym podkładzie (na początku i końcu) każdej "taśmy" podkładowej. Ponieważ nie posiadają prowadnic pod tory jak reszta podkładów i w tym miejscu szyna jest nie wyprofilowana prawidłowo czyli nie biegnie po prowadnicach podkładów.
Obrazek
Ostatnio zmieniony 28 maja 2011, 23:32 przez solar, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
maciejh76
Posty: 76
Rejestracja: 15 lis 2010, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta Peter_KR

Post autor: maciejh76 »

Prawie jak u mnie ;) z tą różnicą, że ja użyłem łuków o stałym promieniu oraz, że przed przyklejeniem korka wyznaczyłem dokładnie łuk rysując go na płycie ;) oj, bardzo przydały się umiejętności z geometrii nabyte jeszcze w szkole ;)
Peter_KR
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta Peter_KR

Post autor: Peter_KR »

Tzn: Najpierw narysowałem odręcznie łuk na desce (próbowałem zrobić cyrkiel ze sznurka i ołówka ale nic dobrego z tego nie wyszło...) Potem nakleiłem nasyp i na to korek (przyznam że robiłem to raczej na oko) i do tego przybiłem flexa
Ostatnio zmieniony 28 maja 2011, 21:58 przez Peter_KR, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciejh76
Posty: 76
Rejestracja: 15 lis 2010, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta Peter_KR

Post autor: maciejh76 »

Ułożyłeś go z flexa? Ja wyznaczyłem łuk poprzez dokładne wyrysowanie go na płycie, na to naklejałem korek.
Ostatnio zmieniony 28 maja 2011, 21:48 przez maciejh76, łącznie zmieniany 1 raz.
Peter_KR
Posty: 144
Rejestracja: 13 lut 2011, 17:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta Peter_KR

Post autor: Peter_KR »

Też na nad tym myślałem tylko jak przykleić równo tak długi łuk?
Awatar użytkownika
maciejh76
Posty: 76
Rejestracja: 15 lis 2010, 12:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Makieta Peter_KR

Post autor: maciejh76 »

A może ziomek zamiast przybijać gwoździami tory zastosuje tradycyjne klejenie ich do podłoża? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości