Moja historia i makieTTa - siara

Dyskusja, o naszych makietach, dioramach itd.

Moderator: mod-Makieta

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
siara
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2009, 21:58
Lokalizacja: Włocławek- Stolica Kujaw
Kontakt:

Re: Moja historia i makieTTa - siara

Post autor: siara »

kuba105000 pisze:Taka makietka to już jest niezła, jeśli chodzi o wielkość.
Dzięki za miłe słowa kolego, ale teraz powoli muszę pomyśleć nad ucieczką z analogu na DCC i wymianą rurek zobaczymy jak finanse pozwolą bo z tym ostatnio nie najlepiej :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Ostatnio zmieniony 19 lis 2010, 14:36 przez siara, łącznie zmieniany 2 razy.
kuba105000
Posty: 71
Rejestracja: 14 lis 2010, 10:35
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Moja historia i makieTTa - siara

Post autor: kuba105000 »

siara pisze:230x140 cm
Taka makietka to już jest niezła, jeśli chodzi o wielkość. Też chciałbym sobie zbudować, ale stwierdziłem, że mam zdecydowanie za mało miejsca. Ja też tak chce! :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 15 lis 2010, 20:38 przez kuba105000, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
siara
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2009, 21:58
Lokalizacja: Włocławek- Stolica Kujaw
Kontakt:

Re: Moja historia i makieTTa - siara

Post autor: siara »

Jeśli macie ochotę koledzy obejrzeć to polecamhttp://wlc.pl/video/1073/Modelarstwo_kolejowe_wedlug_Mateusza_Musialika/ - jestem tam ja wraz ze swoja makietą film trochę ma ale warto obejrzeć. Mimo, że trochę nie pisałem na naszym forum to regularnie je przeglądam :)
Awatar użytkownika
siara
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2009, 21:58
Lokalizacja: Włocławek- Stolica Kujaw
Kontakt:

Re: Moja historia i makieTTa - siara

Post autor: siara »

Dawno tu nic nie pisałem ale praca nad makieTTą ciągle trwała oto jej efekty- oceńcie sami koledzy. Odbudowa zajęła mi cały rok. Spotkałem na swojej drodze sporo niedogodności- nieopisane zaśniedziałe kable, brak opisu schematów elektrycznych. Jednak uważam, że było warto to wszystko poświęcić i zająć się tym po latach.
Nawet mój zwierzak dzwoniec zaczął się interesować kolejnictwem podczas odbudowy i próbował dokonać żywota starej mocno zdemolowanej BR 56 :evil: co przedstawiam na zdjęciu.
Obrazek

Teraz wracając do makiety o to jej zdjęcia. Od razu piszę, iż jestem biednym studentem i praktycznie wszystkie semafory, jak i inne elementy elektryczne to produkcja firm jeszcze z czasów DDR. Posypka w całości została położona od nowa.

Obrazek
Perspektywa miasta

Obrazek
Jeszcze jedno ujęcie całości

Obrazek
Makieta nocą

Obrazek
Ludmiła z Nohabem

Obrazek
Rzut oka na całość makietty

Obrazek
Domek dróżnika

Obrazek
Rzut oka na całość

Obrazek
Bocznica
Ostatnio zmieniony 22 lis 2009, 11:00 przez siara, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
KamilW
Posty: 1076
Rejestracja: 20 kwie 2006, 19:24
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Moja historia i makieTTa - siara

Post autor: KamilW »

Ogólnie fajnie, że wróciłeś do tego hobby. Słowa uznania za pracę włożoną w makietę. Masz fajny temat do rozwijania, ale jak widzę przed tobą jeszcze sporo pracy. Jakbys miał możliwość i okazję powrzucać troche ostrzejszych zdjęć to byłoby fajnie, żeby detale można było zobaczyć.
Awatar użytkownika
siara
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2009, 21:58
Lokalizacja: Włocławek- Stolica Kujaw
Kontakt:

Re: Moja historia i makieTTa - siara

Post autor: siara »

Mariusz pisze:Ale największe słowa uznania dla babci !! Za kupno makiety dla Ciebie.
Dla drugiej babci też, bo ona w tej chwili ją przetrzymuje wiesz sam się czuje jak budowniczy nie mam żadnych opisów makieta przeszła już trochę modyfikacji bo stała tyle czasu, a iż elektryką się pałam to bardzo mi się to podoba :)
Ostatnio zmieniony 09 mar 2009, 08:03 przez siara, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Moja historia i makieTTa - siara

Post autor: Mariusz »

Słowa uznania dla budowniczego. Ciekawe rozwiązania. Przypomniały mi się lata mojej młodości ;)
Ale największe słowa uznania dla babci !! Za kupno makiety dla Ciebie.
Awatar użytkownika
siara
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2009, 21:58
Lokalizacja: Włocławek- Stolica Kujaw
Kontakt:

Re: Moja historia i makieTTa - siara

Post autor: siara »

To czas na parę zdjęć koledzy:
Jedno z ładniejszych ujęć mojej remontowanej makietty

Obrazek

Magazynek:
Obrazek

Widok z jednego z boków:
Obrazek

Widok drugiego z boków:
Obrazek

Widok z lekkiego kącika :P :lol:
Obrazek

Widok z góry:
Obrazek

Mój patent na żarówki w domkach - oprawki ze starych lampek choinkowych z braku materiałów- wiadomo na wsi nie ma modelarskiego :P a tam makieTTa stoi
Obrazek

Transformator budowany do makiety nie miałem do niego żadnych opisów - 1 miesiąc musiałem kable ogarniać uuuuuufffffffffff ale udało się :D
Obrazek

A na koniec rzut na moją salę operacyjną widać po lampach :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 mar 2009, 22:00 przez siara, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10305
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Moja historia i makieTTa

Post autor: ArturSchŁ »

Witamy siara na ForumTT !!
;)
siara pisze:... czytuje wasze forum ...
Coś Ci się pop..... Mateusz !!
powinno być : czytuję NASZE forum !!
:mrgreen:

Pozdrawiam i czekamy na fotki. Brawo za walkę z "zakurzoną" makietą !
:P
Awatar użytkownika
siara
Posty: 27
Rejestracja: 07 mar 2009, 21:58
Lokalizacja: Włocławek- Stolica Kujaw
Kontakt:

Moja historia i makieTTa - siara

Post autor: siara »

Witam około pół roku czytuje wasze forum moja przygoda z TT zaczęła się w 1990 roku, gdy babcia nabyła dla mnie makietę z kolejkami. Z powodu dużych rozmiarów - 230x140 cm i małego mieszkania makieta musiała mnie opuścić. Latem zeszłego roku zebrałem się w garść i postanowiłem odzyskać swoją pasję i dzieciństwo. Udało się :) :) :) . Od tego czasu przewiozłem ją do swojej babci i ją remontuję. Wpierw prace zaczęły się od transformatora, który był budowany na potrzeby tej konstrukcji. Potem problemem okazały się problemem zaśniedziałe przerzutniki zwrotnic nie używane prawie 15 lat jak i cała makieta. Jednak na dzień dzisiejszy wszystkie zwrotnice się przerzucają oświetlenie w domkach zostało zamontowane. Myślę iż wiosną zasadzę nową trawę na makiecie. Dzisiaj będę u babci gdzie mam obecnie makietę wiec postaram się uchwycić parę zdjęć i opublikować je i czekać na wasze osądy i sugestie popraw :) pozdrawiam Mateusz
Ostatnio zmieniony 09 paź 2010, 11:06 przez siara, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości