Pleksi Tuba

Cała reszta o naszej skali

Moderator: mod-Ogółem

Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10324
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Pleksi Tuba

Post autor: ArturSchŁ »

Wracając do pierwotnego tematu wątku, czyli przechowywania CAŁYCH SKŁADÓW NA TORZE, a nie osobnych wagonów w piance, wpadł mi w ręce artykuł (LOCO revue, nr 726 z 1.2008, str. 85-86) z ciekawym rozwinięciem tematu Pleksi Tuby, zobaczcie sami na fotkach:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Pleksi Tuba

Post autor: Kilkujadek »

Raczej nie. To jest walizka uniwersalna czyli nie wiadomo do czego. Producent zrobił i liczy, że nabywcy znajdą zastosowanie :mrgreen:

Odpowiedź od firmy Apama:

Witam serdecznie
25/1200/2000 = taki arkusz to koszt 40zł (2,4m2)
Możemy wykonać na zamówienie
koszt wysyłki kurierem po wpłacie na konto to 13zł
Ewentualne zamówienie powinno zawierać nr tel dla kuriera, adres wysyłki, dane do fakt VAT, ilość i rodzaj materiału
Pozdrawiam


APAMA acoustic project
Starzyńskiego 17/58
42-200 Częstochowa
Nip 9491572040

Kontakt:
email biuro@apama.pl
tel/fax 034 3666286

Porada techniczna:
mail pawel@apama.pl
tel kom 667799977

Magazyn Częstochowa:
ul Legnicka 148
tel kom. 500097797
mail mczestochowa@apama.pl
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10324
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Pleksi Tuba

Post autor: ArturSchŁ »

Ściągnęli pomysł od Grzesia !!
:lol:
Obrazek

Trochę inaczej cięta pianka, 10 EUR -> ciekawe.
:)
mroowaBTM
Posty: 6
Rejestracja: 19 gru 2008, 16:12
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Pleksi Tuba

Post autor: mroowaBTM »

Mam taką walizeczkę do sprzedania wystarczy gąbkę włożyć i idealna na tabor :) pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 08 sty 2009, 11:40 przez mroowaBTM, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mariusz
Posty: 2560
Rejestracja: 26 kwie 2006, 21:55
Lokalizacja: Łubowo
Kontakt:

Re: Pleksi Tuba

Post autor: Mariusz »

Pomysł Grzegorza spodobał mi się i już przymierzam się do walizki od maszyny do pisania Consul. Spora ta walizka i sztywna !! Teraz tylko gąbki zdobyc. Wszak zabawki trzeba wozic ze sobą.
Może by tak oddzielny temat ??
Walizkowo-tetetkowy.
Tetetkowo-walizkowo.
Co kryją nasze walizki ?? My na walizkach, a w.... ;)
W końcu żony/kobiety mogą nas puścic z...walizkami !!
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1942
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Pleksi Tuba

Post autor: DBv »

Użyłem tego pudelka, bo po prostu takie rozwiązanie mi odpowiadało. Nie mam zamiaru pakować w walizki całego taboru, bo trzymam go (o ile to konieczne) w oryginalnych pudełkach. Problem pojawia się z modelami pochodzącymi z zestawów (które mają oryginalnie do niczego nie potrzebne przeogromne kartony) lub samodzielnie budowanych/przerabianych, lub takich, które ze względu na wiek nie mają już własnych opakowań. Z ta właśnie myślą wykorzystałem to plastikowe pudełko. Z ostatecznych efektów jestem zadowolony - podoba mi się i zapewne na tym jednym nie poprzestanę.
Przy okazji: użyta gąbka to 3cm (cięte na "oko"), dodatkowo na spodzie niejako w roli "podkładki" zastosowałem gąbkę 0,5cm. Pod względem wymiarowym tworzą zgrany tandem ;) Cienka gąbka 0,5cm ma przy tym ciekawe zastosowanie, bo idealnie nadaje się właśnie do "podściełania" jak również jako ewentualne zabezpieczenie powierzchni modeli czy po prostu jako "przekładka".
Awatar użytkownika
Jacula
Posty: 541
Rejestracja: 09 kwie 2006, 22:02
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Pleksi Tuba

Post autor: Jacula »

Grzegorz, jakiej grubości pianki ostatecznie użyłeś? 2,5 czy 3,00 mm? Na zdjęciach wygląda, jakby TEE był jednak w grubszej piance położony. 2,5mm to chyba tak na styk.

Pzdr - Jacek
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Pleksi Tuba

Post autor: Kilkujadek »

DBv pisze:Od dłuższego czasu z zamysłem wykorzystania na tego typu cel w szafce czekało sobie opakowanie po czekoladkach...
Ja jednak proponuję coś trwalszego. Skrzynki aluminiowe kosztują około 100 pelenów za zestaw. Do dużej zmieści się nawet do 150 wagonów towarowych :mrgreen:
Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2008, 07:52 przez Kilkujadek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Maciej
Moderator
Posty: 3209
Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
Lokalizacja: Grudziądz
Kontakt:

Re: Pleksi Tuba

Post autor: Maciej »

ArturSch pisze:BRAWO !! Lepsze niż fabryczne !!
Jak zestaw upominkowy ;)
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2008, 08:23 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ArturSchŁ
Administrator
Posty: 10324
Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Pleksi Tuba

Post autor: ArturSchŁ »

BRAWO !! Lepsze niż fabryczne !!
:mrgreen:
Awatar użytkownika
DBv
Administrator
Posty: 1942
Rejestracja: 04 kwie 2006, 23:05
Lokalizacja: Wałbrzych-Wrocław
Kontakt:

Re: Pleksi Tuba

Post autor: DBv »

Korzystając z podanych w tym wątku przez Forumowiczów informacji nt możliwości sprawienia sobie pianki w kolorze grafitowym, takową zakupiłem. A ponieważ gąbki dostatek to i dotychczas niezrealizowane pomysły można było wprowadzić w sferę rzeczywistości.

Od dłuższego czasu z zamysłem wykorzystania na tego typu cel w szafce czekało sobie opakowanie po czekoladkach. Wieczko pomalowane zostało czarnym matowym sprayem, a denko przyjęło funkcję wieczka. Tak się akurat złożyło, że opakowania poszukiwałem dla modeli z zestawu startowego, których przetrzymywanie w oryginalnym wielgachnym kartonie nie wchodziło w grę.

Tak wygląda to teraz:
Obrazek

... i z "pokrywką"
Obrazek
Ostatnio zmieniony 12 kwie 2008, 21:19 przez DBv, łącznie zmieniany 1 raz.
Adams
Posty: 71
Rejestracja: 26 kwie 2006, 00:12
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pleksi Tuba

Post autor: Adams »

Witam ,

nie jestem graczem w pokera, ani innych hazardowych gier więc Kolega wygrał po SPRAWDZENIU.

Jestem natomiast zwolennikiem skali TT, oraz czytelnikiem tego Forum - osiągnięć nie pokaże na zawołanie min. dlatego, że nie mam ich na takim poziomie aby nimi męczyć forumowiczów

Uważam, że osiągnięcia i własna praktyka to nie wszystko na forum. Ważne jest też umiejętne przekazanie tego wszystkiego w sposób jasny i klarowny dla mniej, czy mało doświadczonych Modelarzy, sprostować/uzupełnić samego siebie jeśli jest taka potrzeba...
Adams
Posty: 71
Rejestracja: 26 kwie 2006, 00:12
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Pleksi Tuba

Post autor: Adams »

Grzegorz TT pisze:Serdeczne dziękuję koledze za sprostowanie i ponownie przypominam, że to forum zajmuje się mniej przestrzenią euklidesową, a więcej modelarstwem :lol:
Pozdrawiam - nie chodzi o przypominanie mnie, ale sobie.

Na Forum jest wielu młodych wiekiem Modelarzy dla których wiedza geometryczna dopiero przed nimi. A doświadczeni M. powinni wiedzieć, że Euklides wymyślił kilka rzeczy które również w modelarstwie (tym czy innym ) muszą być stosowane i one są ani mniej ani bardziej ważne, ale nie mogą być pomijane - po prostu trzeba je znać i używać.

Przekazywanie swoich doświadczeń jest bardzo dobrą cechą, ale trzeba wiedzieć że część odbiorców takiego doświadczenia nie ma; dlatego zadają pytania aby poszerzyć swoja wiedzę w tym, albo bliskim temacie.

Udzielanie porad innym, jest OK, ale swoje " skróty myślowe " trzeba uzupełnić bez :/ i tyle.

Świąteczne pozdrowienia dla Wszystkich
Ostatnio zmieniony 22 mar 2008, 09:52 przez Adams, łącznie zmieniany 1 raz.
Kilkujadek
Posty: 3295
Rejestracja: 13 kwie 2006, 19:34
Lokalizacja: Ciechanów
Kontakt:

Re: Pleksi Tuba

Post autor: Kilkujadek »

Wszystko zaczęło się już przed Sosnowcem. Miałem zabrać ze sobą wagony PMT ale jak pomyślałem o wyjmowaniu i wkładaniu ich do opakowań - zwątpiłem. Po imprezie dotarł do mnie transport platform Roco. Oczywiście po doklejeniu elementów dodatkowych fabryczne opakowanie nie nadaje się już do ich składowania. Wiele wagonów firmy Tillig jest pakowanych w uniwersalne opakowania w których albo ulega otarciom albo deformacjom spowodowanych przez zbyt mocny docisk.

Planuję sklejkę powlec dwustronnie miękkim materiałem lub cienką gąbką (max 5 mm) i do tego przykleić z jednej strony nasze gąbkowe wycinanki. Warstw będzie kilka więc do dużej walizki zmieści się tabor na średnią/dużą stację. Ostatnia warstwa zostanie przykryta odpowiednią warstwą gąbki tak aby po zamknięciu gąbka lekko wypierała wieko walizki.
Awatar użytkownika
Krasiu-Michałek
Posty: 118
Rejestracja: 18 lut 2007, 14:00
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Pleksi Tuba

Post autor: Krasiu-Michałek »

Czy w czasie transportu tabor jest czymś od góry dociśnięty żeby nie wypadał w stronę klapy walizeczki czy też jedyna opcja transportu to poziom?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ogółem”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości