Przekaźnik

Prąd i elektronika na makiecie

Moderator: mod-Elektryka i DCC

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
WrzoSS
Posty: 83
Rejestracja: 25 cze 2006, 14:01
Lokalizacja: Z Nienacka
Kontakt:

Re: Przekaźnik

Post autor: WrzoSS »

Wystarczy poszukać w necie koniecznie bistabilne!!Cena ok.8 -10 zł lub niewiele taniej przy 25 50 szt..Trzeba wziąść poprawkę na mostki lub diody ewentualnie stabilizatory napięcia ,12 V.Ja używam mostków lub 2 diód. Działają od 2 - 3 lat. Bezproblemowy temat, polecam.
Awatar użytkownika
jarkott
Posty: 615
Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:17
Lokalizacja: Sopot
Kontakt:

Re: Przekaźnik

Post autor: jarkott »

Ja stosuję te przekaźniki już od kilku lat - polecam - są niezawodne.
Awatar użytkownika
solar
Posty: 553
Rejestracja: 26 wrz 2007, 17:49
Lokalizacja: Dębica/Zawierzbie
Kontakt:

Re: Przekaźnik

Post autor: solar »

Witam!
Istnieje pewna alternatywa. Kiedyś szukałem przekaźników bistabilnych 12V i trafiłem na tą stronkę!
http://swiat-modeli.pl/6_Przekaznik_bis ... 2_D__.html
Są tam schematy elektryczne podłączenia torów itp. w oparciu o przekaźniki, ale to wymaga więcej pracy niż zakup gotowego modułu. Za to większa satysfakcja! :o) No i.. oczywiście rozwiązanie jest o wiele tańsze!

Pozdrawiam!
Robert
P.S.
Jestem właśnie na etapie kończenia pracy przy sterowaniu sygnalizacji świetlnej i zasilania torów w oparciu o przekaźniki (musze tylko schematy elektryczne wcielić w życie) Jak teoria sprawdzi się w praktyce wrzucę schemat, ale to jeszcze mnóstwo czasu, którego mi brak!
Jak łatwo wywnioskować to analog! Kiedyś będzie DCC ...może! :/
Czarek
Posty: 15
Rejestracja: 04 sie 2006, 22:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Przekaźnik

Post autor: Czarek »

Witam
Mam pytanie do ogółu.
W swojej makiecie używam przekaźnikow (indeks 08410) do sygnalizatorów świetlnych i odcinków izolowanych- zatrzymanie przed sygnalizatorem. Czy istnieje jakieś nowocześniejsze urządzenie, które spełniało by te same funkcje. Czy przypadkiemnie jest to urządznie kryjące się pod indeksem 08415.
pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka i DCC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości