Propozycje poprawek i zmian w sTTandarcie

sTTandard - Nasze makiety modułowe

Moderator: mod-Makieta Modułowa

ODPOWIEDZ
TKt48-151
Posty: 43
Rejestracja: 09 kwie 2006, 21:30
Lokalizacja: Częstochowa
Kontakt:

Re: Propozycje poprawek i zmian w sTTandarcie

Post autor: TKt48-151 »

Witam!
1. KOLOR TŁUCZNIA - Zasadniczy problem wynikający z tego, ża każdy z Nas ma własne spojrzenie na swoją robotę. Myślę, kochani, że naprawdę postarajmy się, przynajmniej w jakimś stopniu ujednolicić kolor tłucznia. W zasadzie w rzeczywistości na szlaku tłuczeń ma kolor rdzawo-brązowy, a nie czarny czy czerwony... Ja nie mówię już, o stosowaniu tłucznia danego producenta o danym numerze... NIE! Proponuje tylko ujednolicić odcień (rdzawo-brązowy) na głównym torze połączeniowym. Na pozostałych torach bocznicowych czy stacyjnych proponuję dowolność.
Niby zgadzam się z Tobą Arturze,jednak zdaje mi się że nigdy nie dojdziemy do pożądanego efektu identycznych odcieni.Tłuczeń produkowany przez różne firmy (Auchagen,Heki,Polak itp.) posiada kolor który może wydawać się niezbyt zadowalający.Skutek tego jest taki,iż każdy w domowych warunkach będzie go przywracał do stanu ,jaki jest na prawdziwym torowisku poprzez zabarwienie go.
Owszem,możemy się umówić jakich odcieni farb byśmy do tego użyli(mieszanka),jednak nikt z nas nie zachowa idealnych proporcji,bo jest to rzecz szczerze mówiąc niemożliwa.Można też użyć jednego radzaju farby,ale wielu z nas pomysł by ten po prostu nie zadowalał.
Być może da się coś z tym zrobić,jednak moim zdaniem taki jest już urok makiety modułowej i niech tak pozostanie.To samo dotyczy koloru szyn,gdzie sytuacja się powtarza :)

Pozdrawiam
ArturSwider

Re: Propozycje poprawek i zmian w sTTandarcie

Post autor: ArturSwider »

Hi,
A nie wystarczy ujednolicić kolorów tłucznia i szyn tylko w pobliżu profili przejściowych?
Myslę, że takie rozwiązanie jest całkiem, całkiem... :)

Masz rację, że nakazanie używania jednego rodzaju tłucznia, to trochę tak jak było za komuny - jeden lub dwa wzory butów w sklepie i juz, żadnego wyboru. :wink: Jednakże faktycznie Twoja propozycja jest bardzo interesująca.

Namówiłem Tadeusza na wstapienie na forum. Obiecał, że jak zakończy zaległe sprawy (bo wrócił wczoraj z wojaży :wink: ), to wstepuje! :D Od razu będzie można "na żywo" przez forum pogadać z Nim o naszych ewentualnych propozycjach. :D
ArturSwider

Propozycje poprawek i zmian w sTTandarcie

Post autor: ArturSwider »

Hi,

Po imprezie w Jaworzynie Śląskiej, gdzie udział wzięła również nasza ekipa sTTandardu, poza dobrą zabawą i zachwytami nad naszymi modułami, pojawiły się też pewne uwagi, spostrzeżenia, a nawet problemy, wynikające z młodego wieku sTTandartu.

Postanowiłem założyć ten temat aby każdy z Nas kto ma jakieś zastrzeżenia lub uwagi, mógł zasugerować jakąś poprawkę, czy zmianę w naszym ukochanym sTTandarcie. Oczywiście z uzasadnieniem co, jak i dlaczego.

Ja jako autor tematu pozwolę sobie zacząć pierwszy

1. KOLOR TŁUCZNIA - Zasadniczy problem wynikający z tego, ża każdy z Nas ma własne spojrzenie na swoją robotę. Myślę, kochani, że naprawdę postarajmy się, przynajmniej w jakimś stopniu ujednolicić kolor tłucznia. W zasadzie w rzeczywistości na szlaku tłuczeń ma kolor rdzawo-brązowy, a nie czarny czy czerwony... Ja nie mówię już, o stosowaniu tłucznia danego producenta o danym numerze... NIE! Proponuje tylko ujednolicić odcień (rdzawo-brązowy) na głównym torze połączeniowym. Na pozostałych torach bocznicowych czy stacyjnych proponuję dowolność.

2. KOLOR SZYN - Tutaj podobnie jak w poprzednim punkcie jestem za wprowadzeniem do sTTandartu sugesti odnośnie malowania szyn na kolor odpowiadający rzeczywistości. Zgadzam się z tym, że jest to ciężka i czasochłonna robota ale... efekt jest naprawdę piorunujący! Proponuję tak jak w przypadku tłucznia odcienie rdzawo-brązowe na torach głównych i wolną rękę na stacyjnych i bocznicowych.

3. WIELKOŚĆ OTWORÓW MONTAŻOWYCH - Po braku możliwości połączenia (tzn. braku równości torów) min. mojego modułu z modułem Pana Andrzeja Czarnaka, stwierdzam, że należy zmienić zapis odnośnie wielkoście otworu montażowego. Propozycja padła już w Jaworzynie: z 10mm na 11mm. Umożliwi nam to korektę ustawienia modułów przy montażu względem siebie...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
miki pisze:A nie wystarczy ujednolicić kolorów tłucznia i szyn tylko w pobliżu profili przejściowych? Uzyskanie na kilku metrach "jedynego słusznego' koloru szyny i tłucznia w praktyce jest niewykonalne. Co więcej, wyglądało by to nienaturalnie.
Poza tym każdy ma swoje ulubione tłucznie i techniki, w których najepiej się czuje (np. ja maluję szyny Pactrą a nie Humbrolem, ręcznie a nie aerografem, bo takowego nie posiadam i częściowo po zaszutrowaniu)
Ostatnio zmieniony 17 paź 2006, 20:57 przez ArturSwider, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Makieta Modułowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości