V200/BR221, TILLIG
Moderator: mod-Tabor
- LemingAnadyrski
- Posty: 151
- Rejestracja: 25 lut 2011, 20:41
- Lokalizacja: Wlk.bet.wieś/Mazowsze
- Kontakt:
Re: V200/BR221, TILLIG
Czy w wersji BR 220 (V200.0) rysunki za szybami z boku imitujące przedział maszynowy da się wyjąć albo łatwo odkleić?
Na zdjęciach jakie znalazłem na tt-board.de wygląda jakby na paskach przezroczystego plastiku będących bocznymi oknami był od wewnątrz nadruk dwuwarstwowy(od środka całość jest ciemna) albo coś naklejone. Jak jest w rzeczywistości?
Na zdjęciach jakie znalazłem na tt-board.de wygląda jakby na paskach przezroczystego plastiku będących bocznymi oknami był od wewnątrz nadruk dwuwarstwowy(od środka całość jest ciemna) albo coś naklejone. Jak jest w rzeczywistości?
- Maciej
- Moderator
- Posty: 3284
- Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
- Lokalizacja: Grudziądz
- Kontakt:
Re: V200/BR221, TILLIG
Jedzie pomału kremowo niebieska, ciekawe kiedy przyjedzie czerwona 
Ostatnio zmieniony 07 lip 2014, 18:12 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
- Marcin
- Posty: 2022
- Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
- Lokalizacja: Toruń
- Kontakt:
- Marcin
- Posty: 2022
- Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
- Lokalizacja: Toruń
- Kontakt:
Re: V200/BR221, TILLIG
Tak prezentuje się aktualna oferta Tilliga w temacie V 220:
od lewej 02501 z napisem Deutsche Bundesbahn, w środku 02500, i po prawej 02503

Oglądając wersje 02501 i 02500 widać od razu, że mamy do czynienia z dwoma formami nadwozia. Na srebrnych pasach wersji 02501 (góra i dół) jest widoczny i wyczuwalny po palcem ryfel.
W wersji 02500 są tylko malowane srebrne pasy.
Pomijam niedokładność form, w przypadku wszystkich trzech lokomotyw widać inną strukturę formy na czołach pudeł (na wyobleniu). Wyraźnie jest to ziarnista struktura, (i to odcięcie
), gdzie reszta formy jest gładka. W przypadku modelu 02503 widać wyraźnie bez kozery - niechlujstwo - przy nanoszeniu niebieskiego koloru, linia rwie się i wyjeżdża na beżowy kolor, na jednym z czół widać jakby przeprysk koloru niebieskiego na beżowy.
W przypadku pudeł w malowaniu bordowym gdy spojrzymy z góry na model, wyraźnie widać, że nadwozia symetrycznie rozchodzą się na boki w linii między drzwiami - po obu stronach nadwozia - nie da się tego skorygować, tworzywo już tak po prostu zostało odlane. Podejrzewam, że w połączeniu z niedoróbką czół nadwozia jest to po prostu błąd wtrysku tworzywa do formy, bądź niedoróbka samej formy. W przypadku modelu beżowo/niebieskiego pudło jest prościutkie na całej linii.
Wkurza mnie to, modele długo wyczekiwane, szczególnie czekałem na wersję z napisem i na wersję dwukolorową, ale teraz jestem zniesmaczony.
Jakiś czas temu, w jednym z postów pisałem, że widziałem tę lokę na makiecie Tilliga w Niemczech, wtedy zdziwiłem się, że lokomotywa pracuje głośno (mimo nowego typu silnika). Dziś uważam, że napęd jest ok i na ta chwilę nie mam żadnych uwag, wszystkie jadą cicho i płynnie w DCC. Natomiast wygląd, no niestety, pozostawia jednak niesmak. tu już nawet nie chodzi o cenę bo wszystkie nie są jakoś skrajnie drogie, ale jeśli wznawiany model prezentuje sobą raczej średni poziom estetyki to chyba coś jest nie tak.
od lewej 02501 z napisem Deutsche Bundesbahn, w środku 02500, i po prawej 02503

Oglądając wersje 02501 i 02500 widać od razu, że mamy do czynienia z dwoma formami nadwozia. Na srebrnych pasach wersji 02501 (góra i dół) jest widoczny i wyczuwalny po palcem ryfel.
W wersji 02500 są tylko malowane srebrne pasy.
Pomijam niedokładność form, w przypadku wszystkich trzech lokomotyw widać inną strukturę formy na czołach pudeł (na wyobleniu). Wyraźnie jest to ziarnista struktura, (i to odcięcie
W przypadku pudeł w malowaniu bordowym gdy spojrzymy z góry na model, wyraźnie widać, że nadwozia symetrycznie rozchodzą się na boki w linii między drzwiami - po obu stronach nadwozia - nie da się tego skorygować, tworzywo już tak po prostu zostało odlane. Podejrzewam, że w połączeniu z niedoróbką czół nadwozia jest to po prostu błąd wtrysku tworzywa do formy, bądź niedoróbka samej formy. W przypadku modelu beżowo/niebieskiego pudło jest prościutkie na całej linii.
Wkurza mnie to, modele długo wyczekiwane, szczególnie czekałem na wersję z napisem i na wersję dwukolorową, ale teraz jestem zniesmaczony.
Jakiś czas temu, w jednym z postów pisałem, że widziałem tę lokę na makiecie Tilliga w Niemczech, wtedy zdziwiłem się, że lokomotywa pracuje głośno (mimo nowego typu silnika). Dziś uważam, że napęd jest ok i na ta chwilę nie mam żadnych uwag, wszystkie jadą cicho i płynnie w DCC. Natomiast wygląd, no niestety, pozostawia jednak niesmak. tu już nawet nie chodzi o cenę bo wszystkie nie są jakoś skrajnie drogie, ale jeśli wznawiany model prezentuje sobą raczej średni poziom estetyki to chyba coś jest nie tak.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2014, 09:20 przez Marcin, łącznie zmieniany 2 razy.
- Maciej
- Moderator
- Posty: 3284
- Rejestracja: 10 kwie 2006, 08:49
- Lokalizacja: Grudziądz
- Kontakt:
Re: V200/BR221, TILLIG
Ostatnio zmieniony 26 maja 2013, 09:55 przez Maciej, łącznie zmieniany 1 raz.
-
kolejkowicz
- Posty: 282
- Rejestracja: 13 sty 2009, 11:32
- Lokalizacja: Łódź
- Kontakt:
Re: V200/BR221, TILLIG
Zdjęcia super
- jarkott
- Posty: 628
- Rejestracja: 09 kwie 2006, 09:17
- Lokalizacja: Sopot
- Kontakt:
Re: V200/BR221, TILLIG
Możesz zobaczyć kilka składów z BR220/BR221
http://www.bundesbahnzeit.de/page.php?i ... %20Luebeck
http://www.loks-aus-kiel.de/index.php?n ... 703&lang=1
http://www.bundesbahnzeit.de/page.php?i ... %20Luebeck
http://www.loks-aus-kiel.de/index.php?n ... 703&lang=1
Ostatnio zmieniony 24 maja 2013, 13:56 przez jarkott, łącznie zmieniany 1 raz.
-
kolejkowicz
- Posty: 282
- Rejestracja: 13 sty 2009, 11:32
- Lokalizacja: Łódź
- Kontakt:
Re: V200/BR221, TILLIG
Dzięki za odpowiedź.
- Marcin
- Posty: 2022
- Rejestracja: 10 kwie 2006, 05:36
- Lokalizacja: Toruń
- Kontakt:
Re: V200/BR221, TILLIG
Wszystko co jeżdziło w Deutsche Bundesbahn, począwszy od donnerów, przez eilzugwageny, umbauwageny (2 i 4 osie), do m-wagenów. Jeśli chodzi o towarowe to wszystko co było pod flagą DBundesbahn. Jesli chodzi o lokę w malowaniu biało/morskim to najczęściej ciągały wahadła samowyładowczych z węglem.
-
kolejkowicz
- Posty: 282
- Rejestracja: 13 sty 2009, 11:32
- Lokalizacja: Łódź
- Kontakt:
Re: V200/BR221, TILLIG
Witam
Proszę o radę. Jakie typy wagonów osobowych mozna podłączyć do BR220
Proszę o radę. Jakie typy wagonów osobowych mozna podłączyć do BR220
-
kolejkowicz
- Posty: 282
- Rejestracja: 13 sty 2009, 11:32
- Lokalizacja: Łódź
- Kontakt:
Re: V200/BR221, TILLIG
Witam
Dzisiaj dotarła do mnie BR220 nr katalogowy 02500.
Czytając uwagi o jej głośnej pracy postanowiłem porównać z BR107 (04620) i BR 119 (02780). Okazało się, że jeździ najciszej. Przy średniej prędkości ledwie pomruk. Testowałem ją w analogu. Lokomotywa prezenuje się rewelacyjnie.
Dzisiaj dotarła do mnie BR220 nr katalogowy 02500.
Czytając uwagi o jej głośnej pracy postanowiłem porównać z BR107 (04620) i BR 119 (02780). Okazało się, że jeździ najciszej. Przy średniej prędkości ledwie pomruk. Testowałem ją w analogu. Lokomotywa prezenuje się rewelacyjnie.
- golab
- Posty: 1359
- Rejestracja: 14 sty 2009, 00:14
- Lokalizacja: Katowice
- Kontakt:
Re: V200/BR221, TILLIG
A czy "ryjki" są w końcu innego kształtu niż w 221 Tilliga ? bo chyba powinny (tak jak V200 Zeuke i BR221 BTTB). Nie besztajcie jeśli się mylę
- krzysztof
- Posty: 1760
- Rejestracja: 20 kwie 2006, 20:29
- Lokalizacja: Tczew
- Kontakt:
Re: V200/BR221, TILLIG
tak się składa, że ja już od pewnego czasu posiadam 02500, teraz 02501, a także dwie starsze pokoleniowo 221 Tilliga 02516 i 500632.ArturSchŁ pisze:Podsumowanie
Warto było czekać na tą przepracowaną konstrukcję lokomotywy, szkoda, że aż tyle lat.
niezależnie od dzisiejszego wpisu, rano zrobiłem jazdy porównawcze no i szok: moja 02500 jest najgłośniejsza! tak samo głośna jak stare Tilligowskie loki, przy czym właściwości jezdne porównywalne (analog). w nowej mamy pięknie odwzorowane wentylatory, wypukły napis w 02501, finezyjne oświetlenie i ordynarne
ja tez czekałem na nią, jednak za cenę 130 euro i więcej? hmmm... te szwy formy mnie załamały...
a więc czy warto było czekać? no na pewno warto było gdy jeździ się w DCC.
Ostatnio zmieniony 12 lis 2012, 08:53 przez krzysztof, łącznie zmieniany 2 razy.
- aviaTTor
- Posty: 659
- Rejestracja: 06 kwie 2008, 16:24
- Lokalizacja: czestochowa
- Kontakt:
Re: V200/BR221, TILLIG
Teraz pytanie gdzie najtaniej można kupić V200.0 DB, Ep. III -jakieś propozycje:)
- ArturSchŁ
- Administrator
- Posty: 11260
- Rejestracja: 09 kwie 2006, 07:22
- Lokalizacja: Rumia
- Kontakt:
Re: V200/BR221, TILLIG
V200.0
Dokładna nazwa modelu
Diesellok V200.0 DB, Ep. III / lokomotywa spalinowa V200.0 kolei DB, Ep. III
Liczba osi
4
Dokładna nazwa producenta modelu
Tillig Modellbahnen Gmbh & Co; Sebnitz - Niemcy
Forma
Model gotowy
Technologia/Materiał
Odlew ciśnieniowy/Tworzywo sztuczne
Charakter produkcji
Model wielkoseryjny
Numer katalogowy modelu
02501
Zarząd kolejowy
DB
Epoka
III
Oznaczenie modelu
V 200 026
Stacjonowanie/Data
BD Frankfurt/M. , Bw Frankfurt-Griesheim, AW Nurnberg / 10.09.1956
Elementy specyficzne
Napis z boku pudła: DEUTSCHE BUNDESBAHN
Dostępność innych wersji modelu
02500 - BR 220 010-3, DB, Ep. IV
02501 - V 200 026, DB, Ep. III
Napęd
Silnik 3-polowy, dwie masy kinetyczne, dobrze dobrana przekładnia, dobre parametry trakcyjne
Sprzęg
Model nie posiada KKS. Zastosowane gniazdo umożliwia wymianę sprzęgu na inny typ niż zainstalowano fabrycznie
Oświetlenie
3 białe / 2 czerwone, LED, zmienne w zależności od kierunku jazdy
DCC
Gniazdo Plux12, wygodny dostęp, dekoder dźwiękowy mieści się pomiędzy silnikiem a budą, miejsce na głośnik "kostka cukru" lecz by się dostać do miejsca na głośnik, trzeba zdjąć ostoję, ale wcześniej trzeba zdemontować oba wózki. Instalując dekoder z F1, F2 (niekoniecznie Plux12) uzyskujemy możliwość indywidualnego gaszenia świateł na każdym czole lokomotywy oddzielnie - gdy załączymy F1 i F2 naraz - światła gasną z obu stron mimo, że mamy załączone F0 (* na Multimausie).
Uwagi
-
Podsumowanie
Warto było czekać na tą przepracowaną konstrukcję lokomotywy, szkoda, że aż tyle lat.



Diesellok V200.0 DB, Ep. III / lokomotywa spalinowa V200.0 kolei DB, Ep. III
4
Tillig Modellbahnen Gmbh & Co; Sebnitz - Niemcy
Model gotowy
Odlew ciśnieniowy/Tworzywo sztuczne
Model wielkoseryjny
02501
DB
III
V 200 026
BD Frankfurt/M. , Bw Frankfurt-Griesheim, AW Nurnberg / 10.09.1956
Napis z boku pudła: DEUTSCHE BUNDESBAHN
02500 - BR 220 010-3, DB, Ep. IV
02501 - V 200 026, DB, Ep. III
Silnik 3-polowy, dwie masy kinetyczne, dobrze dobrana przekładnia, dobre parametry trakcyjne
Model nie posiada KKS. Zastosowane gniazdo umożliwia wymianę sprzęgu na inny typ niż zainstalowano fabrycznie
3 białe / 2 czerwone, LED, zmienne w zależności od kierunku jazdy
Gniazdo Plux12, wygodny dostęp, dekoder dźwiękowy mieści się pomiędzy silnikiem a budą, miejsce na głośnik "kostka cukru" lecz by się dostać do miejsca na głośnik, trzeba zdjąć ostoję, ale wcześniej trzeba zdemontować oba wózki. Instalując dekoder z F1, F2 (niekoniecznie Plux12) uzyskujemy możliwość indywidualnego gaszenia świateł na każdym czole lokomotywy oddzielnie - gdy załączymy F1 i F2 naraz - światła gasną z obu stron mimo, że mamy załączone F0 (* na Multimausie).
-
Warto było czekać na tą przepracowaną konstrukcję lokomotywy, szkoda, że aż tyle lat.



Ostatnio zmieniony 11 lis 2012, 16:07 przez ArturSchŁ, łącznie zmieniany 6 razy.
Kto jest online
Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość




